הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

הסניף ה- 12 לדודו אוטמזגין

5/06/2018
דודו אוטמזגין, צחי בוקששתר. צילום: איתי וכסמן
דודו אוטמזגין, צחי בוקששתר. צילום: איתי וכסמן

דודו אוטמזגין, רשת הפטיסרי המובילה בישראל כבר מעל עשרים שנה, החלה בפטיסרי אחד בקריית מוצקין, שהיום מהווה את סניף הדגל של אוטמזגין ומשתרע על 800 מ"ר מסחריים וקומת משרדים. הרשת מונה היום 12 סניפים, בנוסף למוצקין, בטבעון, במרכז הכרמל, נהריה, קריית אתא, כרמיאל, קריית ביאליק ומתחם I-WAY בקריית חיים בצפון, במרכז: בגן העיר ת"א, רמת אביב, סניף חדש בכפר סבא ואליהם מתווסף כעת הסניף החדש ברמת השרון.

"בסניף הדגל במוצקין עוברים כאלף איש מידי יום שישי", לדברי אוטמזגין, "בסניפים מועסקים היום כמאה עובדים. כל הסניפים שלנו הם סניפי בוטיק בהשראת הפטיסרים של פריז. אני יצרתי כאן תרבות אחרת. היום זה כבר לא אותן קונדיטוריות עם אותו 
השטנץ של שקיות מרשרשות ועוגיות במשקל. לא צריך להביא לארץ פטיסרים יוקרתיים ביותר מפריז, בשביל זה אנחנו פה".

 

לצד הסניף החדש משיק אוטמזגין את קולקציית עוגות הקיץ, שכוללת עוגות פרי עם מגוון "קומפוטים": תפוזים, פסיפלורה, מנגו, תפוחי עץ, בשילובים ווריאציות שונות. כמו: עוגת קומפוט תפוזים בשילוב מוס שוקולד לבן מדגסקר על בסיס קרמבל עוגיית ספקולוס, עוגת קומופוט פירות יער עם שנטילי וניל על בסיס טוויל שקדים, עוגת מוס גבינה עם קומפוט תפוחי עץ ונגיעת קינמון, עוגת מוס מנגו עם קרם מסקרפונה על בסיס של קרמבל סוכר חום ושוקלד לבן ועוגת קוסט עם קומפוט פסיפלורה מנגו ואננס טרי בציפוי של גלזורה אדומה עם פרח שוקולד מעוצב.

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד