הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

נפתחה הצבעת הקהל לפרס הישראלי לביקורת התקשורת

7/01/2013

"לדעת" מפרסמת הבוקר את רשימת המועמדים הסופיים לבחירת הקהל. חמשת המתמודדים יבחרו ע"י הקהל הרחב שיוכל להצביע לכל אחד מהם באתר מיוחד שהושק לשם כך- http://imw.org.il/hebrew/election_2013/

ההצבעה תתאפשר בין התאריכים 6-22/1/13,כ"ב טבת - י"א שבט התשע"ג. הפרס, בסך 5,000 דולר, יוענק לזוכה באירוע השנתי של האגודה לזכות הציבור לדעת שיערך ב- כח' אדר, 10 במרץ 2013.

פרס ביקורת התקשורת ע"ש אברמוביץ יוענק זו השנה ה-13, לשני אישים או גופים שתרמו בשנה האחרונה תרומה משמעותית לביקורת התקשורת בישראל. באגודה מסבירים כי הם רואים חשיבות בכך שציבור צרכני התקשורת יוכל להביע באופן ממשי את דעתו ולבחור במי שלדעתו ראוי לקבל את הפרס. הזוכה השני יבחר ע"י וועדת השיפוט הכוללת את השגריר לשעבר עו"ד ד"ר מאיר רוזן- נשיא האגודה, המשורר ארז ביטון, השגריר לשעבר זלמן שובל, ד"ר דליה זליקוביץ, ד"ר מור אלטשולר, אלוף במיל. אורן שחור ופרופ' אלי פולק - יו"ר האגודה.

והמועמדים לבחירת הקהל הם....

נרי אבנרי: נרי אבנרי הוא ארכיון תקשורתי עצום של איש אחד. ברשותו אלפי הקלטות אודיו ווידאו ועליו מבוסס אתר האינטרנט "ארכיונרי" אשר עוסק בקטעים אשר כדבריו 'התקשורת מעדיפה לגנוז'. מר אבנרי טוען כי התקשורת הישראלית עושה מלאכתה רמייה, והוא מתחייב להוכיח זאת.

ד"ר דרור אידר: ד"ר דרור אידר הינו פובליציסט. מאמריו מתפרסמים, בין היתר, בעיתון "ישראל היום". אידר ידוע במאמריו הבלתי מתפשרים בכל הנוגע לתקשורת, ממשלה, כלכלה ופוליטיקה. במאמריו אינו מהסס ד"ר אידר להשמיע קול שונה,רענן ואמיץ בתחום ביקורת התקשורת הישראלית.

חני לוז: מייסדת ומשמשת ראש דסק תקשורת בשם- מרכז תדמי"ת, לתגבור הדמוקרטיה במדיה הישראלית, מבית "הפורום המשפטי למען ארץ ישראל". עוקבת אחר הפרסומים והידיעות העיתונאיות בעיתונות הכתובה והמשודרת ופועלת לאיזון במידע המובא לציבור. כמו כן היא עוקבת אחר עיתונאים וכלי תקשורת שעוברים על כללי האתיקה, מגישה תלונות, כותבת טורים בעיתונות על הנושא ופועלת בכנסת לקידום נושאים הנוגעים בעולם התקשורת.

איתמר לוין: איתמר לוין הוא עיתונאי מזה 22 שנים, שימש ככתב וכראש מערכת החדשות בעיתון גלובס, ומזה שנתיים הוא כתב משפטי בכיר ובעל טור באתר News1. בכתיבתו ב-News1 מרבה איתמר לעסוק בנעשה בכלי התקשורת המרכזיים בישראל, ומצביע בגילוי לב ובאומץ על תקלות וליקויים בפעילותם. איתמר עומד על שיקולים זרים המניעים אמצעי תקשורת, מפנה את תשומת הלב להטיות פוליטיות ומסחריות, מנתח מגמות בשוק התקשורת הישראלי – ועושה כל זאת ללא משוא פנים ותוך התעלמות מהמחיר האישי והמקצועי שהוא עלול לשלם בעתיד על אמירתה של אמת זו.

"פרספקטיבה": אתר 'פרספקטיבה', אשר החל לפעול בקיץ 2010,מנטר ומנתח דיווחים, כתבות ומאמרים המופיעים בכלי תקשורת ישראליים ובין-לאומיים,ומוקדש לקידום דיווח מדויק ומאוזן על ישראל והמזרח התיכון. 'פרספקטיבה' מעודדת דיווח קפדני, תוך הצגת תפקידה והשפעתה של התקשורת בכל הקשור לסוגיות הנוגעות לישראל ולמזרח התיכון. היות ולתקשורת ישנה השפעה עצומה על עיצוב דעת הקהל, עומד הארגון על זכותו של הציבור לצרוך חדשות ללא אי-דיוקים ומניפולציות

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד