הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

שי של שר הביטחון הופק באמצעות לייזרקאט4

3/06/2015
שי של שר הביטחון הופק באמצעות לייזרקאט4

בכל שנה ביום הזיכרון מעניק שר הביטחון שי למשפחות שכולות. השנה הוענקה מזכרת ייחודית בשם "בשביל ישראל" שנוצרה באמצעות טכנולוגית חיתוך ייחודית של חברת לייזרקאט4. המזכרת מציגה תמונה של ארץ ישראל ובמרכזה נשקף שביל ישראל אשר נעשה באמצעות פיקסלארט, טכנולוגיה היוצרת תמונה באמצעות אלפי חורים קטנים בקוטר שונה. התוצאה המתקבלת היא תמונת רשת, שבזכות מעבר האור  דרך החורים מעניקה עומק ואפקט רב מימדי. ביצירה, ניתן לראות בנוסף לתמונה, חיתוך מלא של שורה מהשיר "האדם אינו אלא" של שאול טשרנחובסקי. היצירה הופקה עבור החברה להגנת הטבע בסיוע רון פלד וויטלי צמחמן.

 

חברת לייזרקאט4 מתמחה בהפקת מוצרים ייחודיים באמצעות חיתוך בלייזר, כשהיא מספקת ליווי מלא לתהליך היצירה שמתבסס על ידע רב שצברה בעבודה עם טווח גדול של חומרים, בהם עץ, עור, בדים, נייר, חומרים פלסטיים, גומי וסיליקון. לצורך תהליך יצירת השי נעשה שימוש בנייר עץ לצורך הצגת התמונה, וזה מוסגר עם מעמד אקריל בגימור מט באמצעות פיני נירוסטה. התוצאה שהתקבלה היא מראה ייחודי ויוקרתי.

 

"הפקת השי הייחודי של שר הביטחון דרשה שילוב בין ידע בתחום העיצוב לבין ידע מקצועי בתחום עיבוד החומרים והחיתוך בלייזר. השימוש בלייזר מאפשר חיתוך מדויק ברמת חלקי המילימטר, כדי להשיג את האפקט הרצוי – תמונה מדוייקת, נקייה ומושלמת – שלא ניתן להשיג באמצעים מסורתיים", אמר אסף גרינשפן, מנכ"ל משותף, לייזרקאט4. "אנו שמחים לקחת חלק בפרויקט מרגש שכזה, ולגייס את מיטב היכולות שלנו ליצירה של מזכרת ישראלית מיוחדת".

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד