הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

פסטיבל הקולנוע החברתי יעניק אות הוקרה לפעילים בולטים

13/09/2016

במסגרת פסטיבל הקולנוע החברתי שיערך בעיר לוד יערך ארוע של חלוקת אותות הוקרה לפעילים חברתיים מרכזיים שנאבקים ומקדישים מזמנם למען הציבור וליצירת חברה טובה יותר, לעיתים תוך תשלום מחיר כבד.

הזוכים באות ההוקרה הם עו"ד ברק כהן מ"באים לבנקאים", העיתונאית אור-לי ברלב על המאבק נגד מתווה הגז וסמאח סלאימה, הנאבקת למען נשים מוכות בחברה הערבית וכאלו שיש חשש לחייהן עקב נקמת דם ואסף וייס שפועל לעידוד גיוס משמעותי לצה"ל בפריפריה.

טקס חלוקת האותות יערך ביום חמישי, 22 בספטמבר, ולאחריו תערך הקרנה של הסרט "חוליגנית" על המאבק נגד המשטר בסין והמחיר שמשלמים הפעילים ובסיומו שיחה עם דפני ליף.

 

פסטיבל הקולנוע החברתי יתקיים במשך ארבעה ימים (20-23 בספטמבר) בארבעה אתרים בעיר לוד. הפסטיבל יכלול הקרנות של סרטים חדשים, ישראלים וזרים, עלילתיים ותיעודיים, סדנאות ומפגשים עם יוצרים ופעילים חברתיים. הפסטיבל נועד לתת זרקור לנושאים חברתיים שנדחקים לרוב לשוליים: סולידריות חברתית, הקשיים של מהגרים קיימות וסביבה, רפואה ציבורית, נוער בסיכון, יחס לשונה ועוד.

 

בערב הפתיחה, יום שלישי 20/9, יתקיים אירוע חגיגי שבמרכזו הקרנת טרום בכורה של הסרט "ישמח חתני". בשעות אחר הצהריים ייערך הפנינג ללא תשלום לכל המשפחה עם מתנפחים, פינות ישיבה, דוכן פופקורן והקרנת סרט האנימציה "החיים הסודיים של חיות המחמד".

 

בין סרטי הפסטיבל: "מדינת ג'ונס החופשית" - סיפורו האמיתי של לוחם חופש שנאבק בעבדות בארה"ב; "מאמינים במשטרה" דוקומנטרי על גיוס שוטרים מהציונות הדתית כולל מפגש עם היוצר; "עיר בעין הסערה" סרט שמתאר את מורכבות החיים בעיר מעורבת; "עניינים שבלב" על הפיתוי של רופאים לפנות לרפואה פרטית ומאבק על החייאת הרפואה הציבורית; "מי את" סרט כשר, מוקרן לנשים בלבד ומתאים לציבור החרדי; "מאנה" סרט דובר אמהרית ומוקרן באופן בלעדי בפסטיבל.

 

בזמן הפסטיבל  תערך תחרות "הולילוד". סרטי נוער מקומיים אשר נכתבו וצולמו על ידי קבוצות נוער שונות בעיר לוד. ייערך טקס מתן הערכה והוקרה לפעילים חברתיים מובילים בישראל בתחומים חברתיים מגוונים.הפסטיבל יינעל במפגש עם מייסדי "תור הזהב", תנועת תרבות ציונית-מזרחית, והופעה חגיגית של ההרכב למוזיקה אתנית מטרוז'.

 

פסטיבל הקולנוע החברתי נערך ביוזמת "התחנה" - מרכז הצעירים של לוד בשיתוף פעולה עם עיריית לוד, מפעל הפיס, הקרן לפיתוח לוד, פסטיבל הקולנוע ירושלים, ג'וינט ישראל, בנק מזרחי טפחות והתאחדות הסטודנטים הארצית.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד