הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

iPanel משיקה פאנל משיבים אינטרנטי המייצג את המגזר הערבי

14/01/2019
iPanel משיקה פאנל משיבים אינטרנטי המייצג את המגזר הערבי

iPanel משיקה פאנל משיבים מקוון חדש שמונה כ- 15,000 משיבים המייצגים את האוכלוסייה הערבית בישראל המיועד לצורכי עריכת מחקרי שוק, דעת קהל, וסקרים פוליטיים. מרבית חברי הפאנל החדש משתמשים בטלפון סלולרי ואפליקציה ייעודית בכדי לענות לסקרים הנשלחים אליהם. הפאנל הערבי מצטרף לפאנל הקיים של iPanel המייצג את האוכלוסייה היהודית.

 

שוק המחקר הכמותי עבר שינוי גדול בשנים האחרונות כשנעשה מעבר מעריכת סקרים באמצעות הטלפון לעריכת סקרים באמצעות פאנלים מקוונים. סקרי הטלפון התבססו על מספרי הטלפון הקווי שפילחו את האוכלוסייה לקבוצות סוציו אקונומיות. השינויים בשוק הטלפוניה הקווית והחדירה הכמעט מוחלטת של הטלפון הסלולרי הפכו את המחקר הטלפוני הקווי לכמעט בלתי אפשרי. לכן, בשנים האחרונות, רוב סקרי השוק מבוצעים בפאנל מקוון שיתרונותיו מעבר לפילוח מדויק ומהירות התגובה, גם שילוב  מדיה ויכולות טכנולוגיות נוספות.

קצב חדירת המחשבים האישיים והקישוריות לאינטרנט במגזר הערבי איטי יותר מאשר בשאר האוכלוסייה. עובדה זו גרמה לכך שעד היום לא הוקם פאנל ייעודי למגזר הערבי. החדירה הכמעט מוחלטת של טלפונים סלולריים חכמים לאוכלוסייה הערבית ביחד עם הטכנולוגיה המתקדמת של iPanel הכוללת בין היתר גם אפליקציה סלולרית, אפשרו למעשה את הקמתו של פאנל ייעודי עבור מגזר  זה

 

מהיום ניתן להכניס למעגל הסקרים גם את האוכלוסייה הערבית בישראל המהווה כ-20% מאוכלוסיית ישראל, כוח צרכני עולה, בעל פוטנציאל צריכה אדיר לצד הזדמנויות שיווקייות לא ממומשות במגזר העסקי. משווקים יוכלו לאסוף נתונים ולבחון פרמטרים שיווקיים ופרסומיים שונים, כדוגמת: מודעות ותפיסת המותג, העדפה למותג ביחס לעולם התחרות, אפקטיביות קמפיינים ומדדים רבים ומגוונים.

 

שמוליק בוזין, סמנכ"ל iPanel מציין, כי קיים צורך אמיתי בשוק לסקור את המגזר הערבי בכדי לגבש אסטרטגיה שיווקית הולמת. אנחנו שמחים שמהיום אנו מסוגלים לספק ללקוחותינו מידע אודות מגזר גדול וחשוב זה באופן דומה שבו אנו מכסים את שאר האוכלוסייה בישראל. הקמת הפאנל החדש התאפשרה  באמצעות האפליקציה הסלולרית שלנו שתורגמה באופן מלא לערבית, שכן בעוד שיעור חדירת הסמארטפונים בקרב שתי האוכלוסיות היהודית והערבית הינו פחות או יותר זהה (כ-82%), הרי שכשמדובר בגלישה באינטרנט מהמחשב, קיים פער לפיו 75% מהציבור היהודי גולשים באינטרנט מהמחשב, לעומת 50% בלבד מהציבור הערבי. הסקרים עבור המגזר נכתבים גם בשפה הערבית בכדי למנוע הטיות מחקריות עקב קושי בשפה. בוזין ציין עוד כי לאור הקדמת הבחירות אנו רואים ביקוש גדול גם לסקרים פוליטיים בקרב המגזר שכן קיים קושי רב לבצע סקרים אלו במגזר באמצעים אחרים.

פאנל המשיבים של חברת IPanel  חגג לא מכבר עשור להקמתו, ומאז הקמתו הינו הפאנל הגדול בישראל המונה כ- 100,000 משיבים".

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד