הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם יצא בקמפיין אינסטגרם להצלת פרחי הבר

גן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם יצא, זו השנה השלישית, בקמפיין להצלת פרחי הבר בארץ ישראל ע"ש נחמה ריבלין. למען המטרה החשובה ועידוד הקהל הרחב פנה הגן לשלל שחקנים, מהמפורסמים והאהובים בארצנו הקטנה, שהציגו באינסטגרם הפרטי שלהם את חבילות זרעי פרחי הבר הארץ ישראלים, חלקם נדירים וחלקם בסכנת הכחדה, והראו לעוקבים כי ניתן לגדלם בבית באדניות ובגינות הפרטיות ואף סיפרו כי רכשו חבילות זרעים ליקיריהם כמתנה ייחודית לחג, כזו שמשלבת טבע, ערכים ושמירה על הסביבה.

יעל גולדמן, מלי לוי, ליטל שוורץ, משה אשכנזי, צביקה הדר, טל פרידמן, אבי נוסבאום, קובי מאור יובל המבולבל, דביר בנדק, סנדרה רינגלר, נלי תגר, סאבלימינל ועוד נרתמו למשימה, כמו גם הנשיא ריבלין בעצמו שמתחילת הפרויקט נמצא בקשר הדוק עם אנשי הגן הבוטני. כבר שלוש שנים, עוד בכהונתו כנשיא, תומך ריבלין במיזם הנועד להשיב את פרחי הבר לגינות ביתיות ולסייע בשימור המגוון הביולוגי במדינה. ריבלין, נענה לבקשת הגן הבוטני בירושלים להקדיש את הקמפיין לגברת נחמה ריבלין ז"ל, אוהבת טבע אמיתית שתרמה רבות לאורך השנים לחברה בישראל ולשמירת הטבע. ריבלין שתל יחד עם משפחתו ונכדיו גינה בבית הנשיא עם הזרעים של פרחי הבר הנכחדים ע"ש נחמה ריבלין והשנה שתל זרעים חדשים בביתו החדש.

הנשיא העשירי הודה לאנשי הגן הבוטני על היוזמה החשובה ועל המחווה המקסימה לזכרה של נחמה ז"ל שנפוצה כבר בכל כך הרבה גינות ובתים ואמר: ״לא יכולנו לדמיין הנצחה מתאימה יותר לנחמה שלנו. הזרעים האלה הם זרעים של תקווה ושל הרבה אהבה. אהבה שנטעה בנו נחמה לטבע, למגוון האקולוגי בעולמנו, לסביבה שלנו. היוזמה החשובה של הגן הבוטני מאפשרת לנו להחזיר לטבע מעט ממה שהוא נותן לנו ולשמר את המגוון הרחב המצוי בעולמנו בכל רחבי הארץ, בכל גינה ביתית, בכל פארק עירוני. בביתי החדש הזרעים של הגן הבוטני כבר לוקחים חלק בנוף הירושלמי וכל מי שיבחר להכניס אותם אל סביבתו, רק ירוויח.״


תום עמית, מנכ"ל הגן הבוטני מציין כי: "נחמה ריבלין ז"ל אהבה את הטבע בכל ליבה, היא קידמה נושאים ירוקים כמו גידול פרחים וירקות בגינה הקהילתית שהקימה בבית הנשיא וחיברה את אזרחי ישראל לעולם הצמחים. הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים המאמין בערכים אלה, ראה כי זוהי הדרך הנכונה ביותר עבורנו להנציח את שמה של נחמה ריבלין ז"ל ולעודד אנשים לשימור הסביבה שלנו. אני מודה לכל מי שסייע לנו להפיץ את הבשורה וקורא לכל אזרחי המדינה, חובבי הטבע, לרכוש אונליין את שקיות הזרעים, להציל את פרחי הבר שלנו ולהיות חלק מהקמפיין ע"ש נחמה ריבלין ז"ל".

אולי יעניין אותך

resized_pexels-photo-3811082
 שיווק
Naor
press
sodastream(4)
effie(2)

שתפו את הכתבה

הכתבות החמות

 את התזונה צילום הרבלייף
 מטבחים מעצבת שגית בר
155196_NAT_E_largeסקצרס_נשים_צילום יחצ חול_349