התייחסות דן אנד ברדסטריט להורדת דירוג האשראי של מדינת ישראל על ידי סוכנות הדירוג הבינלאומית מודי'ס

רויטל רוט, מנהלת מחלקת אנליזה בדן אנד ברדסטריט: "לראשונה בהיסטוריה, מודי'ס הודיעה על הורדת דירוג האשראי של ישראל, זאת בנוסף למתן תחזית שלילית למדינה, המשאירה פתח להורדת דירוג נוספת. משנת 2008 ישראל מדורגת ומזה 16 שנה לא חוותה ירידה בדירוג. למרות ניסיונות הממשלה להקטין את מהותיות הורדת הדירוג, ולפתור את זה במשפט 'כשתגמר המלחמה יהיה בסדר', אנו חלוקים וחושבים כי להורדת הדירוג השפעה מאוד מהותית על המדינה בכלל ועל הכלכלה בפרט.

דברי ההסבר שמלווים להורדה מתארים בעיקר דאגה בזירה הפוליטית והחברתית של ישראל. אין להתעלם מין המלחמה ששוררת פה אך יחסית לא נראה כי היא הגורם העיקרי וכי חוסר יציבות שלטונית פה יותר מדאיגה את חברת הדירוג.

דירוג האשראי משפיע ישירות על הריבית בה המדינה מגייסת כספים, בתקופה שאנו זקוקים לגיוס כסף רב, ועלולה להשפיע לרעה על ביצועי קרנות פנסיה והשתלמות של כלל התושבים במדינה.

בנוסף לתרחישים נלווים של ירידה בהשקעות כאלו ואחרות מחו"ל. נראה כי צריך להתייחס בכובד ראש להורדה הנ"ל ולחשוב על צעדים לשנות בעתיד את הדירוג בחזרה ובטח שלבלום במיידי הורדה נוספת שגם כרגע נראית כאופציה רלוונטית ומדאיגה באופק הלא רחוק".

אולי יעניין אותך

''ד עמנואל יוזוק ינאי - למייל - צלם עמי ארליך(7)
Select member Home
WhatsApp Image 2024-01-21 at 12.31
 טיקטוק

שתפו את הכתבה

הכתבות החמות

 את התזונה צילום הרבלייף
 מטבחים מעצבת שגית בר
155196_NAT_E_largeסקצרס_נשים_צילום יחצ חול_349