איך בוחרים מוזיקה לטקס חינה

טקס החינה נחגג ברוב עם בקרב קהילות רבות בישראל, גם בקרב כאלה שאבותיהם לא נהגו לחגוג. היום רב התרבותיות בישראל מועשרת ממנהגים של עדות, וכל אחד היה רוצה לחוות דברים שבני עדה אחרת היו נוהגים. טקסי החינה היו נהוגים בעיקר אצל בני עדות המזרח, אך כיום יש גם צאצאי עדות אירופה שהיו מעוניינים לקיים טקס חינה לפני החתונה, במיוחד אם הזוג מעורב. כיום חגיגת טקס חינה נמצאת במקום של כבוד והיא נערכת בשמחה גדולה במוזיקה נהדרת, בתפאורה מיוחדת ומאכלים טעימים.

 

טקס החינה השמחה שקודמת לשמחה הגדולה

לקראת טקס החינה שלכם מומלץ לבחור במנגינות ושירים שימחישו יותר מכל את השמחה והחדווה של הזוג המאושר לקראת היום הגדול!

כמה שירים צריך לטקס החינה? זה מאוד תלוי בלוח הזמנים שלכם, כיצד אתם מתכננים לחלק את כל אורך הטקס, מה הפעילויות שיהיו במהלכו וכמה זמן זה ימשך. תקליטנים מקצועיים לטקס החינה ידעו כיצד לערוך את השירים כך שהם יספיקו לכל אורך הטקס שלכם.

 

בחנו את הסביבה שלכם

אם אתם עורכים טקס חינה באולם, סביר להניח שאתם לא כל כך צריכים לדאוג לגבי מגבלות על אורך הזמן. אם אתם עושים את זה בחצר פרטית או בדירה סמוכה לשכנים, כדאי מאוד להיזהר לא לחרוג מהזמנים כדי לא לעורר את חמת זעמם של השכנים ולהיכנס למחלוקות ותלונות מצידם. עשו את זה בטעם טוב ובעוצמה שתהיה נעימה לאוזן אך לא חזקה ורועשת מדי שלא לצורך.

אם אתם עורכים את טקס החינה בחצר של בית כנסת, מן הראוי לא להכניס לשם שירים שאינם מתאימים לבית תפילה ולמקום קדוש. וממילא טקס החינה מטרתו היא קדושה ונעלה ובין כך לא ראוי להשמיע שירים שאינם מכובדים ומתאימים בכל מקום.

 

מנגינות שמתאימות לכולם

נכון שבטקס החינה נהוג להשמיע מוזיקה מזרחית קצבית אופיינית, אך תקליטנים מקצועיים יוכלו לשלב גם שירים פופולריים עכשוויים בצורה טובה. כך יהיה שילוב ומיזוג של ישן בחדש, מגניב עם מסורתי, באופן בו כולם ייהנו, גם אלו שלא מתחברים למזיקות ולצלילים הטיפוסיים לחינות.

 

שירים שאתם אוהבים

חשוב מאוד להתחשב ברצונות של החתן והכלה. גם אם ההורים של אחד או שני הצדדים מעדיפים את המיושן והמסורת של מה שהם היו רגילים אליה, חשוב לזכור שמדובר באירוע של הזוג הצעיר והוא צריך להיות לפי העדפתם ורצונם. לכן, אם יש סגנון מסוים או שירים שהם פחות מעדיפים שיושמעו, עוצמה או משך זמן המוקצב להם, יש להתחשב בכך ולא להראות תרעומת ואכזבה. יש לזכור שמדובר בטקס שכולו ברכה ושמחה, ודברים קטנים כאלה כמו מחלוקות וריבים סביב שירים וסגנונות מוזיקליים לא צריכים להיות עניין של מה בכך כלל וכלל.

 

מעוניינים ליצור קשר עם תקליטנים מקצועיים לטקס החינה? הגעתם למקום הנכון!

אולי יעניין אותך

 רדושינסקי סמנכלית שירות ומכירות בפרטנר תומר לוי מייסד סיין נאו איתי דויטש עורך דין ושותף נשיץ ברנדס אמיר
 רחב צילום ניב קנטור
 השקת תערוכה של יערה זקס בעזריאלי שרונה - צילום לנס הפקות 46
 פברואר יוצא מן הכלל של החברה למתנסים - גלעד ויטל - צילום יחצ
 עננים-25 (1)
-ברכה-בעלים-שותף-חברת-MOXIE-צילום-גיל-זבלודובסקי

שתפו את הכתבה

הכתבות החמות

resized_pexels-photo-270637 (3)
 באדיבות טיקטוק ישראל (4)
 רדושינסקי סמנכלית שירות ומכירות בפרטנר תומר לוי מייסד סיין נאו איתי דויטש עורך דין ושותף נשיץ ברנדס אמיר