עמותת איילים ממשיכה לסייע בשיקום וחיזוק הנגב המערבי

עמותת איילים, בשיתוף קרן קיימת לישראל ועיריית שדרות, משדרגת ומחדשת את כפר הסטודנטים שלה בעיר שדרות שספג פגיעות קשות במתקפה של ה-7/10 ומציעה לסטודנטים שכר דירה מסובסד ומגוון פעילויות תרבות

 

שדרוג הכפר של עמותת איילים בשדרות בהשקעה כספית של 7 מיליון ₪ 

 

במסגרת המהלך, העמותה שדרגה את כל תשתיות הכפר שניזוקו בצורה אנושה ב-7/10 וחידשה עשרות דירות שספגו פגיעה ישירה במהלך המלחמה על מנת לייצר לסטודנטים מתחם אטרקטיבי ותוסס המספק את צרכיהם

 

בנוסף, עמותת איילים, בשיתוף קק"ל ועיריית שדרות, בנתה תוכנית אסטרטגית למשיכת סטודנטים חזרה לכפר בעיר ובה תציע שכר דירה מסובסד במהלך לימודי התואר באמצעות תוכנית מלגות בכפוף לתרומה משמעותית לקהילה בשדרות והסביבה

 

כמו כן, כפר הסטודנטים של עמותת איילים בשדרות יהפוך למוקד משיכה אטרקטיבי לצעירים וצעירות מהעיר באמצעות הקמת רשת חצרות תרבות, בשיתוף עיריית שדרות, שיהווה מוקד תרבות עירוני בלב הכפר וישלב עסקים מקומיים

 

עמותת איילים ממשיכה לסייע בשיקום וחיזוק הנגב המערבי: עמותת איילים, בשיתוף קק"ל ועיריית שדרות, משדרגת ומחדשת את כפר הסטודנטים שלה בעיר שדרות שספג פגיעות קשות במתקפה של ה-7/10 ומציעה לסטודנטים שכר דירה מסובסד ומגוון פעילויות תרבות. שדרוג הכפר של עמותת איילים בשדרות בהשקעה כספית של 7 מיליון ₪. 

 

כפר הסטודנטים של עמותת איילים, שהוקם לפני עשור, היה מרכז חי ותוסס שהתגוררו בו 256 סטודנטים וסטודנטיות. ב-7/10 סטודנטים רבים, שחגגו את שמחת תורה בכפר, מצאו עצמם נצורים בדירותיהם כשלאורך כל היום היו קולות ירי בלתי פוסק. 

 

ב-8/10 חילצה העמותה את חברי וחברות הכפר, שעברו למלונות ים המלח והפעילו בהם מסגרות חינוכיות לילדים ובני נוער משדרות. במהלך מלחמת 'חרבות ברזל' ספג הכפר פגיעה ישירה שפגעה קשות בתשתיות במקום ועשרות דירות יצאו מכלל שימוש.

 

לאור זאת ועם החזרה של העיר שדרות לשגרת חיים, עמותת איילים החליטה לחדש ולשדרג את כל תשתיות הכפר שניזוקו בצורה אנושה ולחדש עשרות דירות שספגו פגיעה ישירה במהלך המלחמה על מנת לייצר לסטודנטים מתחם אטרקטיבי ותוסס המספק את צרכיהם.

 

במסגרת המהלך, נבנתה בכפר גינה קהילתית ובה 'פארקלטים' עם ישיבות ניידות וסטטיות, שולחנות עבודה משותפים לישיבת חוץ וספסלי ישיבה משתנים. כמו כן, במרכז הכפר בנה בר ובית קפה חדש שיציע לסטודנטים חללי עבודה מרווחים ונעימים. 

 

בנוסף, עמותת איילים, בשיתוף קק"ל ועיריית שדרות, בנתה תוכנית אסטרטגית למשיכת סטודנטים חזרה לכפר בעיר ובה תציע שכר דירה מסובסד במהלך לימודי התואר באמצעות תוכנית מלגות בכפוף לתרומה משמעותית לקהילה בשדרות והסביבה.

 

כמו כן, כפר הסטודנטים של עמותת איילים בשדרות יהפוך למוקד משיכה אטרקטיבי לצעירים וצעירות מהעיר באמצעות הקמת רשת חצרות תרבות, בשיתוף עיריית שדרות, שיהווה מוקד תרבות עירוני בלב הכפר וישלב עסקים מקומיים.

 

סיגל ברזילי, מנכ״לית עמותת איילים: ״עד ה-7 באוקטובר הכפר שלנו בשדרות היווה מרכז חי ותוסס עבור סטודנטים וסטודנטיות שבחרו לחיות ולפעול בעיר. המהלך שאיילים מובילה פה כעת יחד עם עיריית שדרות וקק״ל הוא צעד משמעותי נוסף בדרך לחיזוק הנגב המערבי והעיר שדרות בפרט. אנחנו מאמינים כי פתיחת הכפר לעוד ועוד צעירים שיגיעו לחיות בו ויצירה של סצנה תרבותית תוססת – זו התשובה הציונית ההולמת ביותר למשבר שחוותה העיר."

יפעת עובדיה לוסקי, יו"ר קק"ל: "שיקום הנגב המערבי הוא המשימה הציונית הכי חשובה שיש כעת על הפרק. אנו מסייעים במגוון דרכים ואחת מהן היא שיתוף הפעולה עם עמותת ׳איילים׳ ועיריית שדרות בפרויקט החשוב הזה. אנחנו פה למען הדרום והצפון ונמשיך לפעול למען חיזוקה ופיתוחה של מדינת ישראל לאחר המלחמה."

אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "שיתוף הפעולה הפורה בין העירייה ומרכז צעירים לתנועת איילים וקק״ל הוא אחד הנדבכים החשובים לחיזוק הכפר והעצמת הפעילות בו במטרה להחיות אותו מחדש ולחזק את העיר וכן להחזיר את הסטודנטים בחזרה 'הביתה' ולהפוך את מתחם הכפר לחצר הקדמית של חיי התרבות והפנאי. כפר הסטודנטים שלנו הוא הלב הפועם של עולם האקדמיה באזור, והוא מהווה הוכחה חיה לפוטנציאל הטמון בשדרות והעוטף, הוא מייצר קהילה צעירה, חזקה ומגובשת כבר בתקופת הלימודים והסטודנטים החברים בו פוגשים את ההווי העירוני ומצטרפים אליו וממשיכים לחיות כאן גם לאחר תקופת הלימודים. כל סטודנט וסטודנטית בכפר לוקחים חלק בעשיה חברתית בעיר, והם כוח מחזק ומשתלב ומצליח להשפיע לטובה על מציאות החיים בעיר".

אולי יעניין אותך

resized_pexels-photo-270637 (3)
 באדיבות טיקטוק ישראל (4)
hb675gbs1_18012021110412
 את התזונה צילום הרבלייף
-ללא-גלוטן-ביטבתה-בדרך-לאילת-צילום-לירן-יוחאי-מאושר-לשימוש2
 לימוד הלן דורון צילום יחצ (12)

שתפו את הכתבה

הכתבות החמות

resized_pexels-photo-270637 (3)
 באדיבות טיקטוק ישראל (4)
 רדושינסקי סמנכלית שירות ומכירות בפרטנר תומר לוי מייסד סיין נאו איתי דויטש עורך דין ושותף נשיץ ברנדס אמיר