ענקיות הטכנולוגיה טוויטר, סופטיפיי ואמזון מתחדשות בשירותים חדשים – מה אפשר ללמוד מהן

טוויטר אמנם לא תפס בישראל כפי שהיה ניתן לצפות, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שמדי יום, 187 מיליון איש ברחבי העולם פותחים את טוויטר לחדשות, בידור וקשרים חברתיים. באותה נשימה, טוויטר הינה גם חברה שנותנת ביטוי להתבטאויות אלימות והפצת שנאה, שזה החלק הפחות קסום בה. מה גם שביצועי החברה לא מרקיעי שחקים בלשון המעטה. בעיה נוספת בולטת הינה במודל העסקי של החברה. נראה כי הצורך בשינוי זה גדול מתמיד.


מאז ההנפקה שלה בשנת 2013, טוויטר עשתה ביצועים נמוכים יותר מהשוק, והמניה שלה צמחה בשני אחוזים בלבד בשנה. המעורבות של דונאלד טראמפ עם ציוצי יתר הביאה לפלטפורמה (26,000 ציוצים ו -1,000 תגים לדקה) ערך רב וכאשר טוויטר חסמה את חשבונו של טראמפ, המניה צנחה מיד.

החודש השיקה החברה שירות מנוי הראשון אי פעם מיום היווסדה, בשםTwitter Blue. מודל מנוי יכול לפקס את טוויטר סביב משתמשיה (ולא מפרסמיה) ויעודד את החברה לשפר את המוצר שלה. לדוגמא, לספק ליוצרים כלים לנצל את השפעתם ולמנוע מהם לזלוג לפלטפורמות אחרות כגון, קלאב האוס. החברה מיהרה להרגיע את משתמשיה ולהסביר שטוויטר בחינם לא יעלם ושהם לעולם לא יעשו זאת. הצעת המנוי נועדה להוסיף תכונות משופרות ומשלימות לחוויית הטוויטר הקיימת עבור מי שרוצה בכך.


המנוי הושק החודש לראשונה באוסטרליה ובקנדה והמטרה הינה לבצע סוג של פיילוט שיאפשר להם ללמוד מה יהפוך את חווית הטוויטר שלך ליותר מותאמת אישית ואקספרסיבית יותר.מי שנרשם למנוי, יקבל סט של תכונות והטבות הכוללות את הדברים הבאים:תיקיות מסומנות המאפשרות דרך קלה לאיתור תכנים, תצוגה מקדימה לפני עליה לאוויר, מצב קורה המקל על מעקב אחר תגובות, הטבות כמו ערכות נושא צבעוניות ועוד.


החברה מדגישה כי המנוי פותח על סמך משובים שהתקבלו מקהילת טוויטר ושהם מאד רוצים לשמוע את דעת המשתמשים. המנוי כבר "זכה" לביקורות שליליות בטענה שהוא לא מצדיק את מחירו. ציפיית המשתמשים הינה קודם כל שמי שמשלם על מנוי לא יאלץ לצפות בפרסומות וזה טרם קרה. שווה לצפות ולראות איזה פיצ'רים נוספים יושקו ומה יוליד יום.

כל אחד הוא יחיד ומיוחד

ספוטיפיי השיקו שירות חדש שנקראSpotify's Only You. הפיצ'ר החדש בא להדגיש ולתת מקום של כבוד לטעם המוסיקלי שלך. לא משנה כמה הוא רדוד, בסופטיפיי מרימים לך. החברה מקימה היכל תהילה לטעם שלך. שום דבר לא מגדיר את ה"אני" שלך כמו הרגלי ההאזנה שלך. בין אם אתה חובב רוק כבד או מסתיר את אהבתך לאלבומים המוקדמים של טיילור סוויפט,ספוטיפיי חוגגת את סגנון האודיו הייחודי שלך עם חוויה חדשה באפליקציה.

הפיצ'רOnly youחוגג את הדרכים הייחודיות שבהן לקוחות החברה מאזינים, אך אנו יודעים שמוסיקה גם טובה בלהפגיש אנשים ולחבר אותם זה לזה. אז לצדOnly You, הושק גם פיצ'ר מותאם אישית חדש בשםBlend, כרגע בגרסת בטא.Blendמזמין שני חברים (עם תוכניתSpotify FreeאוPremium) למזג את הטעם המוזיקלי שלהם לפלייליסט אחד.


הפיצ'רים החדשים יאפשרו למשתמשים לגלות ולחקור נושאים כגון:Audio Birth Chart, האמן המוביל שהאזנתם לו בחצי שנה האחרונה (שמש), האמן שהאזנתם לו ומדגיש את הצד הרגיש שלכם (ירח), האמן שהתחברתם אליו לאחרונה (עולה), מיקס מסיבת ארוחת ערב עם שלשות האמנים האהובים עליכם ועוד. מבין כל מיליוני המשתמשים שלה, ספוטיפיי עושה מאמץ אמיתי ומשכנע לראות אותך ואת הייחודיות שיש בך. וזה המון.

ספריית תוכן אינסופית

אי אפשר היה שלא לדבר החודש על הרכישה שלMGMעל ידי חברת אמזון ועל מה זה אומר מבחינת נטפליקס. מסתבר שג'יימס בנוד עבר לגור בבית שבזוס הקים. ככה זה כנראה שאפשר לקנות את הכל. אמזון הודיעה כי ביצעה עסקה לרכישתMGM, בית הסטודיו של רוקי, רובוקופ, ועוד רבים וטובים. העסקה, בשווי של 8.45 מיליארד דולר, היא הרכישה השנייה בגודלה של אמזון עד כה, שנייה לרכישתWhole Foodsשבוצעה ב -13.7 מיליארד דולר בשנת 2017. זהו גם מהלך סופר משמעותי בקרב המתמשך במלחמות הסטרימיננג, כזה שמסמן מה שירותי סטרימיננג יצטרכו לעשות כדי לנצח בסופו של דבר – או לפחות לשרוד.


פעם, בימים ההם, שירותי סטרימינג הציעו בעיקר תכנים מאולפנים אחרים ולא בהיקפים מרשימים במיוחד. ככל שהם גדלו, הם התרחבו לעולם הנוצץ של התוכן המקורי. נטפליקס שיחקה אותה עם בית הקלפים; אמזון החלה ליצור תוכניות; וכו'. אבל אז, האולפנים עצמם נכנסו למשחק הסטרימינג, והשיקו שירותים משלהם, כמו, דיסני פלוס והסטרימרים נאלצו להגדיל את תפוקת המקור שלהם. כעת, עם הרכישה המדוברת, המאבק נכנס לשלב חדש: שירותי סטרימינג קונים אולפנים.

זו התקדמות בלתי נמנעת, ולא מפתיע שאמזון תעשה זאת קודם. בניגוד לנטפליקס, היא לא הצליחה לייצר להיטים מקוריים. לאמזון קל יותר לקנות אתMGMו -4,000 הסרטים שלה ו -17,000 תוכניות הטלוויזיה, מאשר לנסות להקים אולפן חדש. הערך הכספי האמיתי שעומד מאחורי העסקה הזו הוא הקטלוג המהווה אוצר. לא פעם נאמר שתוכן הוא המלך וככל שהשנים עוברות, ישנה ההבנה שאיכותו חשובה. מעבר לעתיד הסרטימיננג, מה שמעניין בסיפור, זה לעקוב אחר הרחבת מנוי הפריים של אמזון וההשקעה בו.


חברתWalmartהשיקה החודש שירות המציעה ללקוחות (חברי מועדון פלוס וגם אלו שאינם חברי פלוס) שעורים בחינם לפיתוח הקריירה. בשנים האחרונות אקדמיות וולמארט התמקדו בהכשרת עובדים להצליח בעבודתם ובמיומנות לעתיד. האקדמיות הללו מתרחבות עכשיו בכדי להשפיע לטובה ולעזור לקהילות שהחברה משרתת. החברה הכריזה על האקדמיה הקהילתית, תוכנית חינמית המנצלת את רשת האקדמיות הנמצאות בחנויות ברחבי ארה"ב כדי להציע הזדמנויות חינוכיות לכל אחד בקהילה. גם חברתLyftמשדרגת החודש את האופניים החשמליים שלה לטובת השכרתם ברחבי העיר ובכך, מחזקת את העולם של השירותים השיתופיים ודואגת לכך שנוכל להתנייד בקלות ומבלי להיות הבעלים של כלי תחבורה. נראה כי לאן שלא מסתכלים בעולם, מתרחבת החשיבה על שירותים הבאים לענות על צרכים של לקוחות, המחליפה את הרעיון המיושן של לייצר מוצרים ושירותים ואז לגרום לאנשים לרצות אותם.


אולי יעניין אותך

 דיגיטלי
sandi-bar(3)
da1
yostore1
yael7

שתפו את הכתבה

הכתבות החמות

resized_pexels-photo-270637 (3)
 באדיבות טיקטוק ישראל (4)
 רדושינסקי סמנכלית שירות ומכירות בפרטנר תומר לוי מייסד סיין נאו איתי דויטש עורך דין ושותף נשיץ ברנדס אמיר