5  חברות המים המינרליים המובילות בישראל 

מאז שנות השמונים בערך, פועלות בישראל מספר חברות מים מינראליים המספקות לצרכנים פרטיים ולבתי עסק, מים נקיים, צלולים, בין אם זה בבקבוקים ובין אם זה במתקני שתייה מיוחדים. 

מים מינראליים הם מים אשר עברו מופקים בצורה מיוחדת מבארות ומעיינות מים, ועוברים תהליך ייחודי של סינון ומשלבים בתוכם מינראליים וחומרים אשר משנים את טעמם המקורי. הכוונה לחומרים כגון מלחים, גזים ותרכובות שונות.

 

הטענה הרווחת היא שמים מינראליים נחשבים בריאים יותר ממי ברז רגילים, ולכן הם הפכו עם השנים מאוד פופולאריים. ההסבר לכך הוא, שמי ברז מושכים איתם לכלוך וחומרים שונים, בעוד שמים מינראליים עוברים תהליך של סינון וניקוי וכן משלבים בתוכם חומרים שהופכים אותם להרבה יותר נקיים ובריאים. 

 

אילו חברות מים מינראליים פועלות בישראל

בחלק זה של המאמר אנחנו נציג 5 חברות מים מינראליים מובילות הפועלות בישראל ומוכרות את המוצרים שלהן הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי. החברות משווקות בקבוקים לצריכה אישית, צריכה משפחתית וכאמור מתקני מים לשימוש משרדי או אחר. 

 

נביעות

חברת נביעות נחשבת לאחת החברות המובילות והגדולות בתחום. החברה הוקמה בשנת 1989, מקום מושבה הוא בקרית שמונה, והיא שואבת מים ממעיין שנמצא קרוב אל העיר. מעיין זה מכיל מי גשמים, אשר במשך שלוש שנים מחלחלים אליו מסלעי גיר שנמצאים במקום. לחברה יש ארבעה קווים אשר מאפשרים לה לשאוב מים מהמעיין אל המפעל. 

בתחילת דרכה החברה ייצרה בקבוקים אישיים, לאחר מכן החלה גם לייצר כדים של מים מינראליים, אך עם הזמן החליטה לוותר על תהליך ייצור זה ולהתמקד בייצור בקבוקים עם מים מינראליים אותם היא מוכרת בכל רחבי הארץ. בשנים האחרונות החברה גם החלה לבצע שינוי במבנה ובעיצוב הבקבוקים שלה, זאת במטרה לשפר את תהליך המחזור ולשמור על הסביבה. לקריאה נוספת: הכל על נביעות.

 

מי עדן

חברת מי עדן היא החברה הוותיקה ביותר בישראל שעוסקת בתחום מים מינראליים. החברה הוקמה בשנת 1980 והחלה בתהליך שיווק בקבוקי מים בשנת 1983. החברה פועלת מאזור רמת גולן, שם היא שואבת מים ממעיין סלוקיה. במהלך השנים היא הקימה מפעלים נוספים באזור, ומסוף שנות התשעים היא החלה לשווק מים מינראליים ליותר מ-15 מדינות באירופה. 

מי עדן הייתה החברה הראשונה ששיווקה מים בבקבוקים ועם הזמן החלה גם לשווק מים באמצעות מתקנים וכדים.  

להבדיל מחברת נביעות שהיא חברה פרטית, הרי שחברת מי עדן נסחרת בבורסה והיא חברה ציבורית. 

 

עין גדי

חברת עין גדי מים מינראליים, פועלת בשוק משנת 1997. החברה פועלת מקיבוץ עין גדי בנגב והיא שואבת מים ממעיינות שנמצאים באזור. אלו מעיינות אשר ניזונים ממי גשם שמחלחלים בהרי יהודה במשך שנים, ומעולם לא נעשה על הקרקע שום פעילות ולכן הם נקיים וצלולים. בתהליך החלחול של המים, נוספים להם חומרים כגון מגנזיום, סידן, אשלגן ועוד. 

חשוב לציין, שבמשך שנים היו עימותים ודיונים האם המפעל יכול להשתמש במים, שכן הם נועדו במקור לחקלאות, מאחר ולא נעשה בהם שימוש באופן מלא, נטען שאסור היה להשתמש בהם. בסופו של דבר נקבע שיווי משקל מסוים שאיפשר למפעל להשתמש במים ומנגד להקפיד על שמירת הסביבה. 

החברה פועלת במשך שנים בשוק הישראלי ומשווקת בקבוקים לצריכה אישית ומשפחתית.

 

סן בנדטו

סן בנדטו היא החברות הבינלאומיות אשר משווקת מים מינראליים בישראל, כמו במדינות רבות אחרות בעולם. מקורם של המים הם בהרי האלפיים, שם הם עוברים תהליכי סינון והפקה על מנת שיהיה ניתן לצרוך אותן, בין אם זה באופן אישי, משפחתי או עסקי.

החברה מספקת מגוון רחב של מוצרים למגזר הפרטי והעסקי. בישראל אפשר למצוא שורה ארוכה של מוצרי החברה בין אם זה ברשתות שיווק, קיוסקים ובמקומות אחרים.

 

אוויאן 

אוויאן הוא מותג מים מינראליים שמקורו בצרפת. החברה נחשבת לאחת החברות המובילות והוותיקות בתחום. היא פועלת משנת 1829. היא משווקת מגוון רחב של מוצרים, כולל משקאות קלים מסוגים שונים. החברה נמצאת בבעלות חברת דנונה ומשווקת בישראל על ידי צרפת-ישראל. 

 

כל מי שמעוניין ללמוד עוד על החברות השונות, מוזמן למצוא כאן מידע על חברות מים – אתר watersupply.

אולי יעניין אותך

 משרדי
נקיון
רילוקיישין
 נהיגה
 למורים
 בגג

שתפו את הכתבה

הכתבות החמות

יד של אדם מחזיקה מפתחות של רכב חדש. ברקע רואים אוטו ספורט אדום.
מזוודת טיסה על חול בחוף אקזוטי.
resized_pexels-photo-270637 (3)