חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מיזם של מרכזים מסחריים במגזר הערבי באזורים מעורבים גיאוגרפית

מיזם של מרכזים מסחריים במגזר הערבי באזורים מעורבים גיאוגרפית

חב' "מידאס" (חב' ציבורית) וקב' "רקע" הודיעו היום על מימוש תוכנית אסטרטגית להקמת מרכזים מסחריים במגזר הערבי באזורים מעורבים דמוגרפית להקמת 10 מרכזים מסחריים ב 5 שנים הקרובות.


המרכזים המסחריים יוקמו בשותפות עם בעלי קרקע מקומיים באזורים מעורבים דמוגרפית בפנייה לקהל יעד הן מהמגזר הערבי והן מהמגזר היהודי, אזורים בהם זוהה צורך וביקוש הן מצד קהל היעד של הקונים והן מצד הרשתות הקמעונאיות המובילות בישראל.


היקף השקעה המתוכנן בכל אחד מהמרכזים המסחריים ינוע בין 40-60 מיליון ₪.


בשלב א' יוקמו 2 מרכזים מסחריים בצפון הארץ:
1. מרכז מסחרי בשטח מתוכנן של 8,400 מ"ר שלגביו כבר התקבל היתר בניה בכניסה לעיר אום אל פאחם על כביש 65 (אחד מעורקי התחבורה הראשיים והעמוסים ביותר בישראל) המיועד לשרת את אוכלוסיית האזור המונה כ-150-200 אלף איש וכן את עשרות אלפי הנוסעים העוברים בכביש מידי יום.


2. מרכז מסחרי בשטח של כ-7,000 מ"ר (הנמצא בשלב בקשה להיתר) ביישוב הדרוזי ירכא בצמוד לפרויקט ביג אאוטלט שאמור להיפתח על אותו המגרש וביחד יהווה הפרויקט את הפרויקט השלישי הגדול בירכא שיכלול כ-14,000 מ"ר של מסחר הכולל שטחי חניה החסרים באזור (ביג ורקע כבר שותפות מזה שנים רבות בפרויקט ביג לייפ סטייל אשדוד שנפתח לאחרונה בהצלחה אדירה) .

 

מידאס ורקע רואות בפלח השוק של המגזר הערבי הזדמנות עסקית בכניסה לפעילות במגזר המהווה כ-20% מאוכלוסיית ישראל ונמצא בתהליך של פיתוח וצמיחה המתבטא בעלייה ברמת החיים ולגידול בצריכה הפרטית והן בחיזוק הדו קיום והמעורבות של המגזר הערבי בכלכלת מדינת ישראל.
המרכזים המתוכננים יהוו נקודת ציון בישובים בהם יוקמו ויביאו גם לגידול בתעסוקה המקומית.


החזון של היזמים הוא להקים מרכזים פתוחים בנגישות לצירי תנועה מרכזיים ולאזורי אוכלוסייה, כפרים וערים. המרכזים ייבנו בנגישות מרבית לקונים, בסטנדרט בניה ועיצוב גבוה ובתמהיל המותאם לקהל היעד של הקונים והמבקרים באופן שיאפשר חווית קניה ובילוי כמקובל במרכזים המסחריים המובילים בישראל ובעולם.


בימים אלו מוקם מערך השיווק שנועד לתת מענה להתעניינות הרבה ולקדם את המו"מ עם הרשתות הארציות, רשתות מקומיות מהמגזר הערבי, רשתות בינ"ל ועסקים פרטיים במגזר הערבי לחתימה על הסכמים.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד