חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

גולדסטר הודיעה על מעבר לשימוש בכוסות מתכלות

גולדסטר הודיעה על מעבר לשימוש בכוסות מתכלות

כחלק מהרצון לפעול למען הסביבה ולמען עתיד ירוק יותר,  עובר גולדסטאר לשימוש בכוסות חד פעמיות הניתנות למחזור ומתכלות במידה ולא מוחזרו. 

עלות השקעה במהלך מוערכת במאות אלפי שקלים 

 

יואש בן אליעזר, משנה למנכ"ל חברת טמפו, יצרנית גולדסטאר מסר: "לאחר בדיקות חלופות רבות לכוסות הפלסטיק החד פעמי, אנו גאים להציג את הכוסות המתכלות שלנו, צעד נוסף אותו החברה והמותג מובילים למען עתיד ירוק ונקי מפסולת. אנו מאמינים כי המעבר לכוסות מתכלות זהו צעד חיוני ומשמעותי לשמירה על כדור הארץ ולסלילת דרך חדשה לעתיד טוב יותר ללא פלסטיק חד פעמי. זוהי דריכת רגל לדור חדש של פתרונות יצירתיים ומוצרים מתכלים אשר אינם מזיקים לסביבה." 

 

מותג הבירה גולדסטאר עובר לשימוש בכוסות חד פעמיות העשויות מפולימר הניתן למחזור כפוליפרופילן רגיל ומתכלות בתנאי הסביבה בתוך 3 שנים במידה ולא הגיעו למחזור.  

 

את הכוסות המתכלות יהיה ניתן למצוא בקרוב בחופי ים, בברים, בפאבים ועוד. 

 

כיום צריכת הכלים החד פעמיים לנפש בישראל הינה מהגבוהות בעולם, במרבית המקרים כלים אלה עשויים מפלסטיק חד פעמי, בהיעדר תשתית איסוף ומחזור מתאימה, כלים אלה מגיעים במקרה הטוב למטמנות ולא למחזור או במקרה הגרוע מוצאים את דרכם לטבע. חלקיקי פלסטיק קטנים ובלתי מתכלים מזהמים את מקורות המים ופוגעים בבריאות בעלי החיים. 

 

לאחר בדיקת חלופות רבות, הצליחה חברת טמפו (יצרנית גולדסטאר) למצוא חלופה ראויה לכוסות חד פעמיות מפלסטיק חד פעמי שאינו מתכלה. מדובר בכוס מפולימרים של פוליפרופילן המיועדת למחזור בזרם מחזור הפוליפרופילן הסטנדרטי, המיוצרת בטכנולוגיית Biotransformation המשלבת יכולות התכלות ביולוגית והתכלות כימית. במידה והכוס לא מגיעה למחזור ומוצאת את דרכה למטמנה או לטבע, הכוס מתכלה בתוך 3 שנים לכל היותר בצורה טבעית ומלאה. ללא שאריות מיקרו פלסטיק, ללא צורך בתהליך מיוחד וללא דרישה לתנאים סביבתיים מיוחדים.  

 

הכוסות המתכלות יהיו ממותגות בלוגו של מותג גולדסטאר, וניתן לזהות את הכוסות על פי לוגו ייעודי על הכוס המדגיש את יתרונותיה של הכוס- "100% מתכלה, ניתן גם למחזור, טוב יותר לסביבה".  

לצד גולדסטאר, מותגי היינקן ובירה מכבי, השייכים גם הם לטמפו, ייהנו גם כן מהכוסות החדשות. 

 

לצד פתרון זה, החברה ממשיכה לעודד שימוש בכוסות רב פעמיות הן מזכוכית והן מפלסטיק העמיד בשטיפה במדיח ובוחנת את הרחבת השימוש בהן, אולם ישנן סיטואציות בהן לא ניתן לעשות שימוש בכוסות רב פעמיות ועל כן נעשו מאמצים למציאת פתרון מסוג זה. 

מדובר בחדשנות אפקטיבית המטיבה עם הסביבה ומאפשרת את חווית השתייה המוכרת בברים, באירועים שונים, בחופי ים וכדומה. 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד