חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

SAP ישראל תורמת למרכז הרפואי קפלן מכשיר מציל חיים למאבק בקורונה

סתוית נבון. צילום: תמר תמרקין (הגדל)
סתוית נבון. צילום: תמר תמרקין

 SAP ישראל תרמה לאחרונה מכשיר "גליידוסקופ" למרכז הרפואי קפלן בשווי עשרות אלפי שקלים. המכשיר הכרחי לצורך הנשמת חולים קשים בטיפול נמרץ נשימתי ולפיכך משמש כמכשיר מציל חיים. את החיבור בין המרכז הרפואי לענקית התוכנה עשתה עמותת ידידי קפלן המסייעת לבית החולים בגיוס תרומות ומשאבים על מנת לרכוש ציוד רפואי מתקדם וחדשני ולתמוך בצוותים הרפואיים ובמחקרים.


עד לתרומתה של SAP ישראל היה ברשות מחלקת טיפול נמרץ מכשיר גליידוסקופ אחד בלבד.     כ- 15% מהחולים המאושפזים בטיפול נמרץ זקוקים לאינטובציה (הכנסת צינור הנשמה) על מנת להציל את חייהם. עם התפרצות מגפת הקורונה, מספר המונשמים עלה בעשרות אחוזים ולכן רכישת מכשיר גליידוסקופ נוסף היתה קריטית למרכז הרפואי.


בנוסף לכך, המכשיר מאפשר ביצוע פעולות רפואיות תוך שמירה על מרחק מהחולה, מה שמקטין את חשיפת הרופא למחלות ואת סיכויי הידבקותו. יתרון בעל משמעות גדולה בתקופת הקורונה.


ד"ר שרית אבישי-אלינר מנכ"לית המרכז הרפואי קפלן מסרה: "ברצוני להביע את תודתנו והערכתנו העמוקה ל- SAP ישראל על התרומה הנכבדה, שסייעה לבית החולים לרכוש מכשיר "גליידוסקופ" למחלקת הטיפול הנמרץ. ה"גליידוסקופ" הינו מכשיר רפואי אשר מאפשר לרופא לבצע אינטובציה, במטרה להבטיח מעבר חופשי של אוויר אל הריאות ומהן, והוא משמש במקרים קשים במיוחד. בטוחני כי התרומה הנדיבה תסייע רבות לצוות הרפואי להציל את חייהם של חולים רבים בבית החולים, ועל כך אנו מבקשים להודות לכם מקרב לב".

סתוית נבון, מנכ"לית SAP ישראל סיכמה:

"ברצוני להודות לעמותת ידידי קפלן שפנתה אלינו והעלתה בפנינו את המטרה הכה חשובה הזו. אנו שמחים וגאים לסייע ולתרום למען הצלת חיי חולים במצב קשה ומודים מעומק ליבנו לצוות הרפואי במרכז הרפואי קפלן על חלקם המשמעותי בטיפול והצלת חיי אדם, בתקופה קשה זו ובכלל."

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד