חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ארגונים שימנפו את מיצוב מדינות המקור שלהן יזכו ליתרון בתחרות הגלובלית

דוח חדש של סוכנות המיצוב של אל ריס מציג תוצאות מחקר לגבי מיצוב מדינות והקטגוריות בהן הן מובילות
2020 - דו"ח המיצוב האסטרטגי העולמי הראשון שוח (הגדל)
2020 - דו"ח המיצוב האסטרטגי העולמי הראשון שוח

בעוד ארגונים חוזרים לעסקים, ריס חוזר כי המאבק האמיתי בין מותגים מתרחש בראש הצרכנים, ולכן המפתח לניצול הזדמנויות גלובליות הוא לאפשר למותגים לזכות בתחרות על הלב והמחשבה. בעבר, חברות מקומיות היו מתמקדות במחקר של גורמים חיצוניים כאשר הן בחנו התרחבות גלובלית, כגון תרבות או רגולציה במדינה. לאחר מכן הן היו מבצעות הערכה של ההזדמנויות הפוטנציאליות מהפעילות מעבר לים. אבל לעיתים קרובות הן התעלמו מהמיצוב המחשבתי של המדינה – למעשה, התפיסה הייחודית של צרכנים את מדינת המקור של המותג, ובעיקר את התיוג שמוצמד למדינה ואת הקטגוריות בהן היא מובילה. אם מותגים יכולים לעשות שימוש טוב במיצוב התפיסתי של המדינה שלהם, סביר יותר להניח שהם יהפכו למותג גלובלי.


בתחרות הגלובלית, מותגים אינם צריכים רק להתבסס על עצמם כדי להגיע לתפיסת הצרכנים, אלא גם צריכים להסתמך על התפיסות לגבי המדינה שלהם. מותגים שימנפו את הדברים יזכו ביתרון ברור על אלו שלא יעשו זאת.


מחקר ומינוף המיצוב הלאומי, ומיצוי שלו, הוא בדיוק מה שאל ריס הצטיין בו ודבר בו במשך שישה עשורים של פעילות.


Fortune וסוכנות המיצוב של ריס יצרו את הדוח אשר בוחן את יתרונות המיצוב של כל מדינה, על בסיס מחקר גלובלי שסקר 7,300 משיבים ב- 6 מדינות (סין, גרמניה, צרפת, בריטניה, ארה"ב והודו). המשיבים כוללים תושבים מהשורה וגם מנהלים בארגונים בינלאומיים מובילים.


ניתן להוריד את הדו"ח : https://www.riesglobal.com/report/

המחקר עבור דו"ח זה היה מבוסס על המסגרת התיאורטית הייחודית שנוצרה על ידי ריס ייעוץ וכן מחקר מקיף באמצעות ניתוח צרכני בקטגוריות שונות בשישה שווקי ליבה ארצות הברית, סין, בריטניה, צרפת, גרמניה והודו זה חשוב נועל הזדמנויות בקטגוריה פוטנציאליות אלה בשווקיםהדו"ח גם מספק הנחיות לפיתוח קטגוריות פוטנציאליות בשוק העולמי והוא דו"ח המיצוב הראשון בעולם המתמקד בקוגניציה ובקטגוריה. 


דוקטור כהן יוסי (סמנכ"ל חברת ELG השקעות נדלן), הגיב לגבי תיאורית המיצוב: "תאוריית המיצוב אשר פותחה בשנות ה 70 על ידי אל ריס, מאפשרת תובנות קריטיות למשווק אשר מעוניין לא רק להבין את ההתנהגות הצרכנית ולמנף אותה לטובת החברה אלא גם למגר את התחרות הקיימת וכן תחרות עתידית. חברות אשר ממנפות ומקיימות את תאוריית המיצוב שוות הרבה יותר מסך פעילותם המכירתית ונהנות מחוסן כלכלי לאורך זמן גם בתקופות קשות, קל וחומר בתקופות טובות".


"אנו נמצאים בתקופה חשובה בה עסקים גלובליים מתמודדים עם אתגרים גדולים, ועסקים ומותגים צריכים לבחון ולנצל הזדמנויות של 'האוקיינוס הכחול'", אמר סמנכ"ל השיווק של Fortune, מיכאל ג'וזלוף. "ריס ייעוץ היא מובילה עולמית במיצוב אסטרטגי, וידועה כחלוצה בתיאוריות מיצוב אשר משלבות "תפיסה" ו"קטגוריה" במודל העסקי. שיתפנו פעולה כזי לזהות את הפוטנציאל הגלום בקטגוריות של מוצרים". 
 

דו"ח המיצוב מציין כי "מיצוב המדינה בראש הלקוח" מייצג את התפיסות הייחודיות הראשונות של צרכנים לגבי מדינה מסוימת. מבין כל המדינות שנחקרו, סין והודו נהנו מהתפתחות מהירה, אך המיצוב שלהן בראש הלקוח הוא חלוק.

 

ארה"ב, סין וגרמניה הפכו למובילות בתחום הטכנולוגיה והחדשנות אך הודו טרם התנערה מתדמית החקלאות המסורתית שלה במוחם של הצרכנים הגלובליים. בריטניה וצרפת נבדלות על ידי עיצוב טוב, אופנה ומוצרים יוקרתיים, המראים את יתרונותיהם בקטגוריות צרכניות עשירות כמו יוקרה ותכשיטים.


לורה ריס, יו"ר גלובל ריס ייעוץ, העריכה את ההזדמנויות העסקיות העתידיות יחד עם פרסום הדו"ח, "המפתח לזכייה בתחרות בזירה העולמית טמון בשאלה האם מותג יכול להיות הבעלים במוחם של הצרכנים הגלובליים. בתהליך בניית מותג עולמי, מיקום המדינה חשוב מאוד, אולם לעתים קרובות יזמים מתעלמים ממנו. חקירה ושימוש במיצוב המדינה במקסימום והשפעתה המקסימלית יעזרו מאוד בבניית מותג עולמי. "

לורה המשיכה, "זה מה ש"ריס ייעוץ" דבק בו והוכח בפרקטיקה העסקית במהלך 60 השנים האחרונות. במאה ה -21, התחרות העולמית בין מותגים היא בלתי נמנעת. ההחלטה אם לגדול למותג עולמי היא החלטה 'להיות או לא להיות'. למרות שהמצב הבינלאומי מורכב כיום, רק על ידי הבנה נכונה של חוק התפיסה ועל ידי יצירת קטגוריות חדשות נוכל לבנות בהצלחה מותגים גלובליים ", אמרה.

 


כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד