חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חברת הסטארט אפ SPS נבחרה לנווט את הבוחרים לקלפיות

לראשונה, שיתוף פעולה בין משרד ממשלתי, משרד הפנים, עם חברת SPS המפתחת פתרונות ייחודיים למידע וניווט

שגיב לוי. צילום: אילן סימן טוב (הגדל)
שגיב לוי. צילום: אילן סימן טוב

חברת הסטארט אפ הישראלית SPS, העוסקת בפיתוח פתרונות מידע וניווט, נבחרה על ידי משרד הפנים הישראלי לספק שירות וובי חכם וייחודי שיאפשר למצביעים בבחירות לכנסת ה- 24 שייערכו ב- 23 במרץ, לקבל באמצעות המחשב או הסמארטפון מידע אודות הקלפי בו הם מצביעים ולנווט  אליו ברגל, באופניים, ברכב או בתחבורה ציבורית. שווי העסקה עומד על כרבע מיליון ש"ח.

 

ניתן לנווט לקלפי דרך הקלקה על  דף איתור הקלפי באתר משרד הפנים.

 

הסטארט אפ SPS הוקם לפני כשלוש שנים. הוא מספק פתרונות המספקים שירותי מידע וניווט למגוון ארגונים בישראל ובעולם כמו גם מתממשק ליישומים מגוונים כגון: אטרקציות תיירות, רשתות מזון וקמעונאות, גופי בריאות, משרדי ממשלה, מארגני כנסים, משרדי כרטיסים, חברות אישורי הגעה, מערכות לניהול תורים ועוד. בשנה האחרונה סיפקה SPS עבור לקוחות שירותי בריאות כללית פתרון ניווט ומידע אודות מיקומי בדיקות הקורונה ומרכזי החיסונים, שירות בו השתמשו מאות אלפי משתמשים בחודש.

 

מאז שנוסדה החברה הוקמו בצורה אורגנית לעסקים בישראל כבר מעל 200,000 מיקומים בפלטפורמת המיקומים של SPS. זוהי העסקה הראשונה עם גוף ממשלתי בישראל.

 

נעמי פרידמן, מנהלת אגף בכיר טכנולוגיות דיגיטליות ומידע במשרד הפנים: "לראשונה בבחירות לכנסת ה- 24 מתקיים שיתוף פעולה של משרד ממשלתי, משרד הפנים, עם חברת סטארט אפ. כידוע, לאור משבר הקורונה, יגדל מספר הקלפיות באופן משמעותי ואזרחים רבים לא יצביעו בקלפי המוכרת להם. משרד הפנים וחברת SPS הקימו מערכת ייחודית וראשונה מסוגה, המאפשרת איתור והגעה למיקום הקלפי בכל דרך אפשרית: תחבורה ציבורית, מוניות, WAZE, רגלית ועוד. כמו כן, המערכת מציגה את משך הזמן שיידרש כדי להגיע לקלפי בכל אחת מהדרכים. משרד הפנים, שחרט על דגלו חדשנות ודיגיטציה, פועל ביחד עם חברת SPS להנגיש לתושבים את המידע הרצוי. המערכת שהוקמה תאפשר איתור מהיר ויעיל במטרה להקל על תהליך ההצבעה."

 

שגיב לוי, מייסד ומנכ״לSPS  אמר: ״אנחנו גאים שנבחרנו להיות הפלטפורמה שתסייע לממשלת ישראל לנהל את יום הבחירות בצורה מתקדמת שתסייע למיליוני המצביעים להגיע אל הקלפי בצורה בטוחה ונוחה. זה בהחלט מחמם את הלב שמשרד הפנים בחר לעבוד עם סטארט-אפ ישראלי צעיר דווקא בימים אלה, ואנחנו מודים להם על האמון שנתנו בנו ובמוצר שלנו.״

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד