חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לקראת הבחירות הקרובות: שיטה חדשה להתרים תומכים

שיטה חדשה להתרים תומכים לקראת הפריימריז והבחירות שיתקיימו בקרוב. חבר הכנסת מיכאל איתן מהליכוד מצא פתרון אשר מאפשר לו להתרים תומכים דרך האינטרנט. איתן הקים אתר אינטרנט דרך וואלה!  Payהמאפשר לסלוק תרומות. מדובר בפעם הראשונה בישראל בה חבר כנסת משתמש במדיום האינטרנט על מנת לגייס תרומות באופן ישיר.

 וואלה!  Payהינו שרות לביצוע תשלומים מקוונים בצורה בטוחה וקלה מבלי להעביר ולחשוף את פרטי כרטיס האשראי למקבל התשלום. וואלה! Pay מאפשר קבלת תשלומים בצורה מקוונת לחשבון הבנק. בעת תשלום באמצעות וואלה!  Payהכסף עובר מכרטיס האשראי של התורם לוואלה! Pay ומשם בצורה מאובטחת לחשבון הבנק לתרומות של חבר הכנסת מיכאל איתן.

חבר הכנסת מיכאל איתן מציין כי כאחד מחברי הכנסת היחידים אשר מקדמים  את נושא האינטרנט והמחשוב בישראל בכל הקשור לקשר בין האזרח והשלטון הוא רואה את פתיחת אתר התרומות כדבר הטבעי ביותר עבורו.

יש לי יכולת להגיע למאות אלפי תומכים דרך האינטרנט דבר שלא התאפשר בעבר. אני אנהל מערכת בחירות צנועה שתתבסס על תמיכה עממית בתרומות קטנות מ-20 ₪ ועד 500 ₪ מתורם יחיד, סכום הקטן פי 20 מהמותר בחוק. אצלי הכול חוקי, שקוף ובלי ספינים ומעטפות מתחת לשולחן, הוסיף איתן.

המודל של חבר הכנסת מיכאל איתן הוא נשיא ארה"ב שנבחר, ברק אובאמה אשר ביסס את מערכת הבחירות שלו על תרומות קטנות ללא תלות בבעלי ההון. מעריכים שכשליש מהתרומות הגיעו דרך האינטרנט בעזרת רשת חברתית אשר אובאמה פתח בכל אזור שאפשרה לתומכים לתקשר אחד עם השני, לדבר, לחלוק מידע אישי, להעלות תמונות להכיר בני זוג וגם לתרום. לשם השוואה אובאמה גייס לקמפיין הבחירות של כ – 670 מיליון דולר, 94% מתוכם מתורמים פרטיים אשר תרמו לפי יכולתם. אובאמה החליט ל"נצח את השיטה" האמריקאית ולא לגייס כסף מבעלי הון, בעלי אינטרסים וגופים כלכליים.

https://www.wallapay.co.il/Donations/Donations.aspx?paId=60638887-BE5C-4163-9597-E404503E4754

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד