חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כריסטיאן אמאנפור, הכתבת הבכירה של רשת CNN קיבלה את אות מסדר האימפריה הבריטית

על תרומתה הרבה לעיתונות, זכתה אמש הכתבת הבכירה של CNN, כריסטיאן אמאנפור, באות מסדר האימפריה הבריטית  (CBE -Commander of the Order of the Brisith Empire). האות הוענק לאמאנפור ע"י מלכת בריטניה, אליזבת השנייה.

 

אמאנפור נמנית על קבוצה מצומצמת של אישי ציבור ואזרחים בריטיים אשר זכו לקבל את האות היוקרתי. רשימת הזוכים פורסמה ביום הולדתה של המלכה מוקדם יותר השנה. עיתונאים מעטים זכו לכבוד זה בעבר, ואמאנפור הגיעה אמש לארמון באקינגהאם כדי לקבל את האות מידי המלכה, כשהיא מלווה בהוריה, בעלה ובנה.

 

"אני מאושרת ביותר וגאה עד מאד", אמרה אמאנפור ל-CNN לאחר שקיבלה את ה-CBE. "אני חושבת שבאקלים הנוכחי של עיתונות טבלואידית ולא רצינית, בו רודפים אחרי סנסציות, זהו רגע יקר לעיתונות הרצינית, ולי באופן אישי. טוב לראות שעיתונות רצינית זוכה להערכה".

"זהו כבוד עצום לכריסטיאן ומחווה למסירותה יוצאת הדופן למקצוע העיתונות", אמר ג'ים וולטון, נשיא CNN העולמי. "כולם ב-CNN גאים עד מאד בעבודתה ומתרגשים מאד עבורה ביום גדול זה".

 

אמאנפור, בת לאם איראנית ואב בריטי, דיווחה מאזורים רווי מחלוקות ומלחמות, כולל עיראק, אפגניסטן, איראן, ישראל, פקיסטאן, סומליה, רואנדה והבלקן.

החל בראיונות בלעדיים עם מנהיגי העולם, דרך סיקור אזורי אסון וכלה בדיווח מאזורי מלחמה, אמאנפור זכתה להכרה בינלאומית על עבודתה, במיוחד על כיסוי הקונפליקטים באפריקה, בבלקן ובמזרח התיכון.

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד