חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נתונים: 85 מהציבור מאמין כי ניתוח פלסטי יכול לשפר את תחושת הביטחון העצמית

נתונים: 85 מהציבור מאמין כי ניתוח פלסטי יכול לשפר את תחושת הביטחון העצמית

האם לבסס קמפיין על תחושת חוסר ביטחון עצמי. תוצאות סקר חדש שנערך ביוזמת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית יכול לתת את התשובה. 

85% מהציבור - ניתוח פלסטי יכול לשפר את תחושת הביטחון בעיני עצמם

המשתתפים בסקר התבקשו לדרג במקום הראשון והשני את עמדתם בנושא שיפור דימוי הגוף ותחושת הביטחון בעקבות ביצוע ניתוח פלסטי. מתשובות המשתתפים התקבלה תמונת מצב מעניינת. במקום הראשון עם העדפה של 84.6% מהמשתתפים, דורגה העמדה שניתוח פלסטי ישפר את דימוי הגוף בעיני עצמם, במקום השני עם העדפה של 69.5% מהמשתתפים נבחרה הקביעה שניתוח ישפר את הביטחון ואת דימוי הגוף בתוך הזוגיות, 26% אמרו כי ניתוח יתרום לשיפור הקשר עם החברים וכ – 19.9% אמרו כי הניתוח ישפיע על תחושת הביטחון ודימו הגוף בעבודה.  בסקר נראו מעט הבדלים בחלק מהתשובות בין הנשים לגברים, 88.2% מהנשים אמרו שניתוח יכול לשפר את דימוי הגוף בעיני עצמן, לעומת 80.7% מהגברים שחשבו כך. 22.9% מהגברים אמרו כי הניתוח יתרום לשיפור דימוי הגוף בעבודה לעומת 17.1% מהנשים.

 

בנוסף הסקר מעלה שינוי בעמדות של גברים ביחס לטיפולי אסתטיקה.

 

 81.3% מהגברים שהיו רוצים לבצע שאיבת שומן או הידוק העור, היו בוחרים לעשות זאת באיזור הבטן

 

הסקר מצא כי 67.7% מהציבור שהיה מעוניין בהליך שאיבת שומן או הידוק העור, היה בוחר לעשות זאת באיזור הבטן, 13.1% היו רוצים באיזור הירכיים, 8.1% בחרו בביצוע ההליך באיזור הגב והמותניים, 7.1% מעדיפים שאיבת שומן או הידוק העור באיזור הישבן וכ-4% ציינו כי היו רוצים לטפל בזרועות. הבדלים משמעותיים נראו בסקר בין הנשים לגברים, 81.3% מהגברים מעדיפים לבצע את הניתוח באיזור הבטן, לעומת  57.3% מהנשים. באשר לאיזור הירכיים, 19.6% מהנשים יעדיפו שאיבת שומן או הידוק העור באיזור הזה לעומת רק 4.7% מהגברים. איזור הגב וצידי המותניים מטרידים ככל הנראה את הנשים והגברים כמעט במידה שווה שכן, 8.8% מהגברים ציינו את האיזור הזה כמועדף ואף 7.6% מהנשים. איזור הישבן מעסיק יותר את הנשים שכן 8.4% יעדיפו לטפל בו לעומת רק 5.3% מהגברים. באשר לזרועות, על פי הסקר החדש של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית המהווה חלק מההסתדרות הרפואית, איזור זה מעסיק רק את הנשים שכן 7.1% מהנשים העדיפו לבצע הידוק העור ושאיבת שומן בזרועות ואף לא גבר אחד. הנתונים המוצגים בניתוח שאלה זו הינם מקרב כל המשתתפים בסקר שגילו נכונות לבצע הליך כירורגי באזור כלשהו (77.3% מכלל המדגם).

 

 

 ד"ר יורם וולף, רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ויו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית מדגיש כי: "הסקר מצביע על מגמת נסיקה גברית לביצוע ניתוח פלסטי, בין אם לשפר את המראה שלהם או להשלים את מעגל ההשמנה בעקבות ירידה במישקל באמצעות ניתוח הסרת עודפי עור או שאיבת שומן. חשוב לדעת, ניתוח פלסטי יכול לגרום לשינוי דרמטי במראה ובדימוי הגוף ואף להשפיע על תחושת הביטחון העצמי והאושר, אך לפני ההחלטה הסופית על ביצועו יש לוודא שהמנתח שבחרתם הוא מומחה אמיתי בכירורגיה פלסטית, רשום במשרד הבריאות וחבר באיגוד שלנו".

 

נתון מעניין נוסף הוא כי 7% יפרסמו את הניתוח ברשתות החברתיות

 

המשתתפים בסקר נשאלו בין היתר את מי ישתפו בביצוע הניתוח במידה ויהיו מרוצים מהתוצאות. למשתתפים ניתנה האפשרות לבחור יותר מתשובה אחת. מהתוצאות עלה כי 54.7% מהישראלים ישתפו את המשפחה, 52.1% ישתפו את החברים הקרובים, 15.6% לא יספרו לאף אחד ורק 7.2% ישתפו את הניתוח שביצעו ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם כדי שכולם ידעו. בסקר נראו גם הבדלים בחלק מהתשובות בין הנשים לגברים, 59.3% מהנשים ישתפו את החברים הקרובים לעומת רק 44.6% מהגברים. 20.9% מהגברים הצהירו כי לא יספרו לאף אחד על הניתוח הפלסטי שביצעו לעומת 10.6% מהנשים שאמרו כך. באשר לשיתוף ברשתות החברתיות, 7.6% מהגברים אמרו שישתפו ואחוז דומה של 6.8% מהנשים אמרו כך גם. 

 

     
  1. 75% מהמשתתפים טוענים שדעתם על בני הזוג לא תשתנה במידה ויעשו ניתוח פלסטי

הסקר בדק בין היתר מה יחשבו המשתפים על בני זוגם במידה ואלו יחליטו לבצע ניתוח פלסטי. 75% מהישראלים אמרו שדעתם לא תשתנה על בני הזוג במידה ויעשו ניתוח פלסטי,  15.2% אמרו כי ניתוח פלסטי ישפר את דעתם על בני הזוג, וכ – 9.8% אמרו כי במידה ובני זוגם יעשו ניתוח פלסטי זה יפגע בדעתם עליהם. בשאלה זו נראו מעט הבדלים בתשובות בין הנשים לגברים, 82.9% מהנשים אמרו כי דעתן על בני הזוג לא תשתנה במידה ואלו יעשו ניתוח פלסטי, לעומתם 66.7% מהגברים חשבו כך, מה שמוביל לעובדה שכ – 21.3% מהגברים ככל הנראה בעד שבת הזוג שלהם תעשה ניתוח פלסטי שכן הם ציינו כי זה ישפר את דעתם עליה, לעומת רק 9.5% מהנשים שחשבו כך.

 

  1. הגיל הלגיטימי למתיחת פנים

עוד בדק הסקר את עמדת הציבור הישראלי לגבי הגיל בו לגיטימי בעיניהם לבצע מתיחת פנים. מהתשובות עלה כי 40.8% מהמשתתפים חושבים שסביב גיל 50 לגיטימי לבצע מתיחת פנים, 33.8% מאמינים שגיל 60 הוא הגיל הלגיטימי למתיחת פנים. על ביצוע מתיחת פנים סביב גיל 40 חשבו 14.3% מהישראלים ויש לפחות 11.1% חושבים שגיל 70 הוא בכלל הגיל המתאים. בשאלה זו לא נראו כמעט הבדלים בתשובות בין הנשים לגברים, שכן רוב הגברים והנשים חושבים שלגיטימי לבצע מתיחת פנים סביב גיל 50-60.     

 

הכנס השנתי של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית שיערך ב – 6 עד ה – 7 בנובמבר בדן פנורמה תל אביב ויופק על ידי חברת קלידוסקופ כנסים יתמקד השנה בניתוחים פוסט בריאטריים, שחזורים מורכבים בכירורגיה פלסטית וניתוחים אסתטיים של הפנים. הסקר נערך בקרב 512 נשים וגברים בגילאי 18 ומעלה במדגם ארצי מייצג את האוכלוסייה היהודית הדוברת עברית בישראל באמצעות מכון איפסוס מחקרי שוק.

 

עבור לתוכן העמוד