נחמיה שטרסלר, העורך הבכיר לכלכלה וחברה בעיתון "הארץ", הוא הזוכה בפרס הישראלי לתקשורת כלכלית איכותית

נחמיה שטרסלר, העורך הבכיר לכלכלה וחברה בעיתון "הארץ" הוא הבחירה של ועדת השופטים כזוכה בפרס הישראלי לתקשורת כלכלית איכותית לשנת תשע"א – 2011. הפרס יוענק על ידי "האגודה לזכות הציבור לדעת" בטקס השנתי שיתקיים בחודש הבא. הפרס, המוענק זו השנה החמישית, ניתן לשטרסלר עבור תרומתו לעיתונות הכלכלית הן ככתב והן כפרשן וכתיבתו המקורית בה הוא תוקף חולשות וחושף ללא מורא פגמים במדיניות הכלכלית.


הפרס הישראלי לתקשורת כלכלית איכותית ניתן עבור עיתונאות או תקשורת כלכלית אמיצה המדווחת על נושאים כלכליים כהווייתם, ללא התחשבות בגורמים עסקיים, פוליטיים, תקשורתיים ואחרים. הפרס ניתן לעיתונאי, פובליציסט או כל אדם אשר תרם תרומה משמעותית ואמיצה לתקשורת כלכלית איכותית בישראל. הפרס מוענק אחת לשנה במסגרת הטקס השנתי של הענקת פרסי האגודה. בשנים הקודמות זכו בפרס: דניאל דורון, מייסד ומנהל המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי, גיא רולניק, סגן מו"ל הארץ, מייסד ועורך ראשי של העיתון TheMarker מוטי בסוק מ- TheMarker וגד ליאור, הכתב הכלכלי וראש מערכת ידיעות אחרונות בירושלים.


על הפרס השנה התמודדו 14 עיתונאים כלכליים בכירים, ממגוון רחב של אמצעי התקשורת. על הזוכה החליטה וועדת השיפוט בראשותו של עו"ד אוריאל לין-נשיא איגוד לשכות המסחר, יורם גבאי-יו"ר פעילים ניהול תיקי השקעות, גב' דליה זליקוביץ' והאלוף (במיל) אורן שחור. וועדת השיפוט התכנסה בשבוע שעבר על רקע הידיעה על מותה הטראגי עו"ד נורית אמיתי שכהנה כחברה בוועדת השופטים ב- 3 השנים האחרונות ואשר הייתה אמורה להשתתף בישיבה. הוועדה והאגודה לזכות הציבור ציינו כי עו"ד אמיתי הייתה ידידת אמת של האגודה והביעו צער כבד על מותה הטרגי.


בנימוקי ועדת הפרס צוין כי העיתונאי נחמיה שטרסלר, "בעל ראיה אנליטית והבנה פוליטית-כלכלית גבוהה ביותר, כתיבתו מקורית בעלת עצמאות וחשיבה שופעת. הוא תוקף חולשות וחושף ללא מורא, פגמים וחללים במדיניות הכלכלית. שטרסלר, עושה עבודה מקצועית ועניינית הן ככתב והן כפרשן, מצביע על היבטים שעמיתיו לא תמיד רואים ולא מהסס להביע עמדות לא מקובלות. כתיבתו של שטרסלר מעוגנת ליידע מעמיק ורחב ושליטה בפרטים. שטרסלר, הינו בעל תרומה חשובה בתחום הצרכנות, כמי שהוביל בין היתר את המהלך לסימון מחירים על מוצרים. תרומתו לתחום העיתונות הכלכלית היא ניכרת, בלתי פוסקת ומתפרשת על פני עשרות שנים. על תרומתו זו לתקשורת כלכלית הוגנת, באופן עקבי וחסר מורא במדינת ישראל, אנו מעניקים לו את הפרס".

אולי יעניין אותך

 רקאנטי וסיגלית הורן גלפרין קרדיט משה נייס
- גיל סמסונוב, סרן עומר באומן שחזר שנפצע במהלך המלחמה בעזה. בנו של יורם
16157pica6

שתפו את הכתבה

הכתבות החמות

resized_pexels-photo-270637 (3)
 באדיבות טיקטוק ישראל (4)
 רדושינסקי סמנכלית שירות ומכירות בפרטנר תומר לוי מייסד סיין נאו איתי דויטש עורך דין ושותף נשיץ ברנדס אמיר