רשת העסקים החברתיים "המציאון" מגיעה לדיזנגוף סנטר

"המציאון", רשת חנויות יד-שניה המעסיקה עובדים עם מוגבלויות, פותחת סניף בדיזנגוף סנטר שבלב תל אביב. החנות תתפרס על פני שטח של 522 מ"ר ותוקם בקומה העליונה של בניין B, בשטח בו פעל חדר הכושר ג'ימי. החנות תציע פריטי אופנה לנשים, גברים וילדים, לצד מוצרי לייף סטייל, אביזרים, כלי בית, צעצועים, ספרים, חפצי יד שנייה ווינטג' ופריטי אמנות. טווח המחירים של המוצרים שנמכרים ברשת נע בין 5%-30% ממחירם כחדשים, כשהמחיר נקבע לפי מצב הפריט, זהות המותג והביקוש עבורו. בפתיחת החנות, המתוכננת לחודש אפריל השנה, הושקעו כמיליון ₪.

הרשת שבבעלות איש העסקים אבי אביקר פועלת מאז 2013 כעסק חברתי בשיתוף עמותת שק״ל – שילוב קהילתי לאנשים עם מוגבלויות. כל הפריטים הנמכרים בסניפים לציבור הרחב מגיעים כתרומה מהקהילה. ברשת מועסקים עשרות עובדים עם מוגבלויות, שהמיזם מהווה עבורם הזדמנות ליהנות מתעסוקה שווה בזכות מודל העסקה ישירה המונהג בה. העובדים מלווים בכל אחת מהחנויות על-ידי מדריכה תעסוקתית מטעם עמותת שק"ל. המציאון מקבל כ-50 טון בגדים בחודש ולמעלה מ-90% מהם נשלחים למחזור.

הבחירה של בעלי הרשת לפתוח את החנות השישית שלה בדיזנגוף סנטר התקבלה לא רק בזכות המיקום המרכזי של המרכז המסחרי, אלא הודות לאג'נדה המקיימת שהסנטר מקדם, ובזכות הערכים החברתיים המזוהים עם מרכז הקניות התל אביבי. פתיחת הסניף של הרשת החברתית מהווה המשך ישיר למספר מיזמים חברתיים וירוקים הפועלים במקום, דוגמת התחייבות הנהלת הסנטר לאיפוס פליטות גזי החממה עד שנת 2028, העסקה ישירה של כל עובדיו הקמת המרכז לקיימות עירונית של דיזנגוף סנטר ומיזמים נוספים.

בעלי רשת "המציאון", אבי אביקר, אמר: ״זו התרגשות גדולה מאד להגיע ללב תל אביב עם עסק חברתי שלא רק תורם לקהילה אלא גם מקדם צרכנות ירוקה ומקיימת. החנות עתידה לספק תעסוקה לכ-20 עובדים, שמתוכם 12 יהיו עם מוגבלויות. הסניף בסנטר ימכור מאות אלפי פריטים בשנה ויוביל את מגמת הצריכה הירוקה בעיר תל אביב״.

קלרה פלדמן, מנכ"לית עמותת שק"ל, הוסיפה: "תעסוקה שווה, בת ערך ומכבדת היא אחת הדרכים היעילות ביותר לשלב אנשים עם מוגבלויות בקהילה. אני מברכת את הנהלת הדיזנגוף סנטר על שיתוף הפעולה עם הרשת, ומשוכנעת שהציבור הרחב יהנה מהפריטים המוצעים בה למכירה".

לדברי דן פילץ, מנכ"ל ובעלים משותף דיזינגוף סנטר: "לאחר שעקבנו זמן רב אחר הפעילות המבורכת של המציאון, אנו גאים להציע לציבור שלנו את האפשרות לתמוך במיזם החשוב, לתרום ולהתחדש בפריטים איכותיים ומקיימים. המציאון מוכיח פעם אחר פעם שלהיות חברתי, אכפתי וקשוב זה הדבר הכי נכון לעשות בשנת 2022 ושלא מדובר באופנה חולפת".

אולי יעניין אותך

-פנים חדשות-צילום אורי גולדברג
Ashkelon,,Isr,-,Mar,21,2008:purim,Celebration,,Adloyada,Parade,On
 פרנקפורט, קורנית דיגיטל ואנג'לי למען נפגעי המסיבות
 לב עוטף בציפוי זהב 80 שח - צילום דניאל ישר (1)
 מסך שיחה ב Ezra Live
 סרפתי-צילום יחצ

שתפו את הכתבה

הכתבות החמות

יד של אדם מחזיקה מפתחות של רכב חדש. ברקע רואים אוטו ספורט אדום.
מזוודת טיסה על חול בחוף אקזוטי.
resized_pexels-photo-270637 (3)