לוכד חתולים – ללכוד חתולים בזהירות ובמקצועיות

חתולים הם מחיות המחמד האהובות והמוכרות ביותר בעולם, לצד כלבים ותוכיים, אך יש לא מעט חתולים שנמצאים במקומות בהם הם לא אמורים להימצא, דבר שמהווה מפגע תברואתי, הפרעה לסביבה אנושית וסכנה לזיהומים.

מקומות שנחוצים להיות נקיים מחתולים

במקומות בהם נחוצה שמירה על היגיינה וניקיון נחוץ לסלק כל מה שלא קשור מבחוץ שעלול לזהם את המקום. למשל, מטבחים של מסעדות ובתי מלון, בהם מכינים מזונות שמושכים אליהם מזיקים כמו עכברים, ג'וקים ואף חתולי רחוב שמריחים את האוכל מרחוק. אנשים שאלרגיים לפרוות חתולים צריכים את השירות של לוכד חתולים מקצועי שידע כיצד לטפל בבעיה מן השורש ולהציל אותם מההתקף הקשה הבא.

סובלים מבעיית חתולים במטבח? יש לכם פשפשים בבית? רוצים להדביר עכברים? הגעתם למקום הנכון.

חתולים במרחב הציבורי והעירוני

גם בסביבה העירונית, חתולים עשויים להוות מפגע לא קטן לסביבה. הם מתרבים יחסית במהירות ומשתלטים על טריטוריות שהם מסתובבים בהם. בחיפוש אחרי אוכל, הם יכולים להפיל פחי אשפה ולפזר אותה סביב מגורי אדם. חתולים שנכנסים למקומות כמו קופות חולים, בתי חולים ואזורי תעשיה רגישים עלולים לסכן את בריאותם של המטופלים, הציוד היקר שחייב לשמור על היגיינה וכן זיהום כללי. אם אתם נתקלים בבעיית התרבות ושיטוט של חתולי רחוב, כדאי מאוד לקרוא למרחיקי חתולים שיעשה את זה בדרך הכי טובה, יעילה והומאנית שאפשר.

כיצד ללכוד חתולים ובמה זה שונה מלכידה של מזיקים אחרים

בשונה מלכידה של עכברים ואף ג'וקים, בלכידת חתולים צריך להשתמש במטודות שונות לחלוטין. במקרה של מזיקים המוניים כמו ג'וקים נרצה להשמידם ולא לשחרר אותם לטבע, ובמקרה של נמלים נרצה להתחקות אחרי הקן שלהם, להרוס אותו ולמנוע הישנות של חרקים. פשפשים בבית משתמשים בריסוס שמחסל אותם מהבדים שלנו. בדרך כלל גם במקרה של עכברים כדאי קודם כל לתפוס אותם חיים ולשחרר אותם רחוק, במידה ומדובר בכמה עכברים בודדים. אך במקרה של ריבוי מאסיבי כמו בחוות ובאסמים, יהיה זה נכון להדביר אותם באמצעים פחות הומאניים.

לכידת חתולים הומאנית

במקרה של חתולים, נהוג להשתמש בשיטות פחות "אכזריות" וכאלה שרק תופסות את החתולים ומשלחות אותם לסביבה בטוחה עבורם. לוכד חתולים מקצועי ידע בדיוק באילו שיטות להשתמש, מהם הכלים והחומרים העומדים לרשותו, כיצד לפרוס את המלכודת ומה לעשות עם החתול בסיומו של תהליך. דברים שיש לקחת בחשבון זה מה מושך את החתולים למקום הימצאותם, כמה חתולים קיימים בשטח, האם הם הספיקו להמליט, דבר שמשפיע ביותר על ההתנהגות התוקפנית שלהם וכיצד למנוע את הישנות החתולים במקום.

לכידת חתולים יכולה ממבט ראשון להיראות קשה יותר מלכידת עכברים או חרקים, כיוון שיש להם תודעה גדולה יותר, ממדי גוף גדולים יותר, זריזות, מהירות וכן ערמומיות שהם ניחנו בה. אך לוכד חתולים מקצועי ומיומן יודע בדיוק כיצד לנהוג וכיצד לעשות את זה בצורה הכי אפקטיבית וטובה.

אולי יעניין אותך

-ברכה-בעלים-שותף-חברת-MOXIE-צילום-גיל-זבלודובסקי
 נהיגה
 שמול - מנכל חברת שניר
 של 06
 על בד

שתפו את הכתבה

הכתבות החמות

resized_pexels-photo-270637 (3)
 באדיבות טיקטוק ישראל (4)
 רדושינסקי סמנכלית שירות ומכירות בפרטנר תומר לוי מייסד סיין נאו איתי דויטש עורך דין ושותף נשיץ ברנדס אמיר