מנהלי קהילה מדברים: אריאל מונפו, IsraelClouds

· שם הקהילה: IsraelClouds – קהילת מחשוב הענן בישראל


· שנת הקמה: 09.2016


· מנהלים נוספים בקהילה: מור אלדן


· כמה חברים יש בקהילה? 7400+אריאל מונפו, הוא טכנולוג, בעל ניסיון רב בעולמות המחשוב הן בצד הפיתוח והן בצד התשתיות. בשנים הוא חי ונושם את עולם מחשוב הענן, ונהל פורום ממשלתי בתחום מחשוב ענן תחת התקשוב הממשלתי. הוא גם ויועץ ל- CTOs, מנמר"ים וארגונים איך לבצע תהליך נכון של מעבר לענן, ניתוח כדאיות המעבר, הקטנת עלויות, בניית צוותי ענן (CCOE) ועוד.למה בחרת להקים את הקהילה?
זיהיתי כבר לפני 3 שנים את הקושי של ארגונים שאינם סטארטאפים באימוץ מחשוב ענן, לכל ארגון ENTERPRISE ו- TOP SMB יש קושי עצום בהבנה ואימוץ נכון של מחשוב ענן. זכיתי להזדמנות ייחודית להוביל משרד ממשלתי ל-2 עננים, כך שהתאפשר לי ללמוד וללמד הרבה מאוד אנשים וארגונים איך לעשות זאת נכון.באיזה מהלך אתה גאה במיוחד?
בעיקר בחיבור אנשים לקהילה, בכך שאלו שהתחילו לפני כמה שנים, הם המנהיגים של היום ומסייעים לאחרים ברמה האישית איך ללמוד ענן ועד למציאת עבודה חדשה. בעיניי, זו המהות של קהילת ISRAELCLOUDS – העזרה הדדית והמקום הבטוח לשאול שאלות.מה הגורם הכי משמעותי לצמיחה של הקהילה?
בעיקר הקושי והייחודיות של מחשוב ענן שהוא מאוד רוחבי בנושאים שבהם הוא עוסק לצד העומק שבו את כאיש מקצועי חייב לשלוט כדי להיות מסוגל לעבוד בתחום ועוד יותר קשה כדי להפוך מקצוען בעולמות הענן וכמובן ההשקעה של מנהלי הקהילה ולא פחות גם של חברי הקהילה עצמם בעזרה הדדית.כמה שעות אתה מקדיש לניהול הקהילה?
זה משתנה מאוד, בגדול – ממוצע של כשעה וחצי-שעתיים ביום.שיתופי פעולה עם גופים מסחריים?
ישנם שיתופי פעולה פורים עם המון גופים טכנולוגיים בעיקר, אבל כמובן שנשמח לקבל פניות נוספות. לדעתי ישנן חברות רבות שעדיין לא מבינות את ה-BENEFIT לעבודה עם קהילה ברמת המיתוג של החברה, לתת במה לאנשים טכנולוגיים וכמובן להפיץ את המוצרים והשירותים של החברה בדרך הנכונה = תוכן מקצועי לאנשים טכנולוגיים ולא מסרים שיווקיים שלא מדברים בכלל לקהל הזה.טיפ למנהלי קהילה מתחילים:
אני ממליץ תמיד לחשוב על טובת הקהילה, להתייעץ עם החברים ולמצוא מנהלים נוספים שיסייעו בתהליך התחזוקה והבניה המתמדת של הקהילה.לדעתך, איפה תהיה הקהילה בעוד שנתיים?
הקהילה תמשיך לגדול, לייצר תכנים ולסייע לאחרים במסע לענן אבל אנחנו כבר היום הרבה מעבר לקהילה, יש לנו אתרי תוכן, פורומים מקצועיים וקהילות אחריות שאנחנו מפתחים בעולמות שונים כך שהמטרה העיקרית שלנו היא בעיקר לשמור על הקיים ולהמשיך להתפתח.האם החיים הווירטואליים נפגשים גם מחוץ למסך?
בהחלט! יש לנו מפגשים של קבוצת המיטאפ שלנו, בנינו פורומים מקצועים כדי לדייק את התוכן לקהילה בעולמות אבטחת המידע, פורום ארכיטקטים, IoT, OPENSOURCE ועוד. אפשר לראות ולהירשם לפורומים המקצועיים שלנו כאן:


www.israelclouds.co.ilקהילה אחרת שהרשימה אותך:
אהבתי מאוד את הפעילות של קהילת ai-blog שעוזרת בעולמות הבינה המלאכותית ולימוד מכונה ( AIML) ולאחרונה התחלנו לשתף איתם פעולה.השאלון האישי:


· תכונה חשובה למנהל קהילה? אכפתיות


· במה אתה עובד? יועץ מחשוב ענן


· איזו דמות השפיעה עליך? מרטין לותר קינג


· לימודים? האוניברסיטה הפתוחה


· בית קפה / מסעדה לפגישות עסקיות: שיהיו אופציות טבעוניות, בגלל השותפה שלי


ג'וב חלומות? שחקן כדורגל, אבל אצלי זה כבר לא יקרה


· חופשה חלומית: בקאמפ נואוקישור פרופיל פייסבוק: https://www.facebook.com/munafoariel


קישור לקבוצה: https://www.facebook.com/groups/israelclouds/


· מנוסח בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.


· השאלון יפורסם בהתאם לשיקולי העורך

אולי יעניין אותך

facebook-1905890_19202
staying
talya
amir-schneider
zeev-yanai
tzirei

שתפו את הכתבה

הכתבות החמות

resized_pexels-photo-270637 (3)
 באדיבות טיקטוק ישראל (4)
 רדושינסקי סמנכלית שירות ומכירות בפרטנר תומר לוי מייסד סיין נאו איתי דויטש עורך דין ושותף נשיץ ברנדס אמיר