הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

עכשיו זה רשמי - ישראל חברה ב"אסיה": הדומיין בסיומת .Asia הושק הבוקר בארץ

16/12/2007 11:50

חברת דומיין דה נט, ספק פתרונות Digital Brand Security ורשם מורשה בישראל של ארגון האינטרנט העולמי ICANN, והארגון ללא מטרות רווח DotAsia מהונג-קונג, הכריזו היום על פתיחת תהליך הרישום של סיומת שמות הדומיין החדשה באינטרנט - .Asia בישראל. DotAsia הינו הארגון אשר הוסמך ע"י ICANN כמנהל המרשם לסיומת .Asia 

הסיומת .Asia מאפשרת לחברות ויחידים, הפועלים באזור אסיה לפנות לקהילת האינטרנט הגדולה בעולם, וכן לאנשים המחפשים מידע על אסיה, מאסיה או עבור אסיה. לחברות, מותגים ואנשי שיווק, סיומת .Asia מוסיפה קשר תדמיתי ישיר לפעילות במדינות באסיה. 

את שמות הדומיין בסיומת .Asia יכולים לרשום ארגונים ויחידים הממוקמים באחת ממדינות אסיה. ישראל נכללת בין מדינות אסיה ולכן כל גוף ישראלי יכול להגיש בקשה לרישום שם דומיין בסיומת זו. חברות וארגונים המעוניינים להגן על שם החברה או הארגון שלהן, על המותג שלהן, או על הסימן המסחרי שלהן יכולים לעשות זאת ע"י הגשת בקשה במסגרת הליך ההגנה על שמות וסימני מסחר המכונה Sunrise, אשר יסתיים ב-15 לינואר 2008.

 

רישום שמות דומיין חדשים בסיומת .Asia כמו גם הגשת בקשה להגנה במסגרת ה-Sunrise ניתן לבצע באמצעות אתר דומיין דה נט באינטרנט – www.domainthenet.com.

 

לדברי יואב קרן, מנכ"ל דומיין דה נט, לחברות וארגונים ישראליים יש את האפשרות לרשום שם דומיין בסיומת .Asia ולהשיג באמצעות כך זיהוי כחברה הפועלת באסיה. "סיומת .Asia היא כלי שיווקי היכול לסייע לחברות המעוניינות להיכנס לשוק באסיה או להרחיב את עסקיהן ביבשת על ידי יצירת נוכחות באינטרנט המזוהה עם אסיה". אמר קרן.

 

כזכור באפריל 2006 הושקה סיומת הדומיין EU המיועדת לחברות וארגונים הפועלים באירופה. הסיומת נפתחה לרישום גם בישראל באמצעות חברת דומיין דנה נט. שנה וחצי בלבד לאחר ההשקה נמכרו 2.5 מיליון שמות דומיין עם סיומת EU בעולם והסיומת הזו ממוקמת במקום השמיני בין סיומות שמות הדומיין. "אנו צופים כי סיומת הדומיין .Asia תרשום הצלחה דומה בעולם וגם בישראל בדומה לרישום של הסיומת EU שנחלה הצלחה גדולה וסייעה במיצוב חברות הפועלות באירופה." אמר קרן.

 

לדברי אדמונד צ'אנג, מנכ"ל ארגון DotAsia, "באסיה יש כ- 400 מיליון משתמשי אינטרנט, המהווים 10% בלבד מתושבי היבשת. הכלכלה באסיה צומחת בקצב מהיר והסיומת החדשה .Asia צפויה להאיץ את צמיחת האינטרנט באזור ולהניב עוד הזדמנויות לחברות ויחידים".

 

"המילה Asia הפכה למאוד נפוצה כיום כחלק משם חברה או שם מותג. חיפוש בגוגל מעלה 1.5 מיליון תוצאות למונח Asia Ltd. אתר הדרושים monster.com מכיל כ- 300 שמות של חברות אמריקניות המתחילות במילה Asia. אתר amazon.com כולל 900 תוצאות כאשר מחפשים מגזינים המכילים את המילה Asia ולמעלה מ- 200,000 תוצאות בקטגורית הספרים. היופי בסיומת זו בא לידי ביטוי בערך הגבוה שהיא מספקת מעבר להיותה רק סיומת של שמות דומיין. המונח אסיה מגוון מאוד בשימושים שלו ויכול להדגיש גם את המקור ממנו מגיע גוף מסויים, כמו גם לזהות את קהל המטרה של אותו גוף", הוסיף צ'אנג. 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד