הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

חגיגת מכירות הנדל"ן של החודשים האחרונים הגיעה גם לפריפריה

27/07/2009 15:00

הרבעון ה- 2 של 2009, התאפיין בעלייה מרשימה במכירת דירות חדשות, במגזר הפרטי והציבורי, לעומת הרבעון שפתח את השנה בצל המשבר הכלכלי העולמי. על פי הנתונים האחרונים שפורסמו, בחודש מאי 2009 נמכרו 1,779 דירות חדשות בבניה פרטית וציבורית, גידול של עשרות אחוזים ביחס לחודשים קודמים.

 

עלייה זו בביקושים, אפיינה גם את יישובי הפריפריה: "הביקושים לדירות חדשות זלגו בחודשים האחרונים מהמרכז לערי המסגרת, ומשם גם ליישובי הפריפריה" אומר רן בן אברהם, סמנכ"ל שיווק בצמח המרמן, "היציאה מהמשבר, הריביות הנמוכות ומחירי הדירות האטרקטיביים בפריפריה, יצרו למעשה הזדמנות והניעו את הרוכשים לפעולה".בן אברהם מציין כי החברה סיכמה את הרבעון האחרון, עם מכירה של 51 יח"ד, בהיקף כספי של כ- 43 מיליון ₪.

 

עוד נמסר מהחברה, כי הישובים שבלטו במיוחד במכירת דירות מוגברת הם: כרמיאל וצור נתן. כך למשל בפרויקט מגדלי כרמיאלה, הנבנה בשכונת רבין בכרמיאל, נמכרו 15 דירות ברבעון האחרון, בהיקף של כ- 8.19 מיליון ₪. יצוין כי מחיר ממוצע לדירת 4 חדרים בפרויקט, הינו כ- 550 אלף ₪. בפרויקט יערה, הנבנה בצור נתן, נמכרו ברבעון ה- 2 השנה, 21 דירות, בהיקף של כ- 22 מיליון ₪. מחיר ממוצע לדירת 4 חדרים בפרויקט, הינו כ- 1.1 מיליון ₪. 

 

לא רק בפריפריה:

בתוך כך,  צמח המרמן ויורוקום נדל"ן הודיעו בשבוע האחרון על התעוררות יוצאת דופן בפרויקט היוקרה נווה צדק על הים, בו נמכרו 31 דירות בהיקף כספי מרשים של כ- 132 מיליון ₪, מתוכן 8 הרשמות קשיחות לדירות. בן אברהם מתייחס לשיווק הפרויקט בתקופת המשבר הכלכלי - "הפרויקט, שהושק בדיוק לפני שנה, נכנס לתקופה לא פשוטה כ- 4 חודשים מהשקתו" הוא אומר, "עם פרוץ המשבר הכלכלי העולמי, נוצר למעשה קיפאון בשוק הנדל"ן המקומי, שפגע, בין היתר, במגדלי היוקרה והפרימיום בתל-אביב". אולם, כאמור, ב- 4 חודשים האחרונים, חלה התאוששות מרשימה במכירות. בפרויקט.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד