הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

רבוע נדל"ן רוכשת מגינדי את פרויקט TLV

25/12/2019
תצוגת אפנה של בקנון TLV. צילום: שוקה כהן
תצוגת אפנה של בקנון TLV. צילום: שוקה כהן

רבוע כחול נדל"ןשבשליטתמוטי בן משהתשלם 225 מיליון ש"ח תמורה אחזקותקבוצת גינדי(50%) בקניון ה-TLVומגדלי המגורים שמעליו ושטחים נוספים במתחם השוק הסיטונאי לשעבר, המיועדים לבניית דיור להשכרה, מלונאות ושטחי מסחר נוספים.

עם השלמת העסקה הופכת רבוע נדל"ן לבעלים היחיד של הקניון והמתחם כולו, למעט ארבעת מגדלי היוקרה Gindi TLV בני 48 הקומות- שמעולם לא היו חלק מהשותפות בין הצדדים. מגדלים אלו יישארו בבעלות מנור וכפיר גינדי ואורי לוי.


בעל השליטה ברבוע כחול נדל"ן, מוטי בן משה, הודה לבני משפחת גנדי על שיתוף הפעולה בתקופת השותפות והבהיר כי החברה נחושה להמשיך בהטמעת האסטרטגיה העסקית החדשה, שהניבה בחודשים האחרונים גידול ניכר הן במספר המבקרים והן בפדיון בקניון.

"השינויים שהחלנו לבצע בשנה האחרונה בתמהיל העסקים כבר ניכרים בעליה בפדיונות בהיקף של כ-11% מתחילת השנה ובצורה משמעותית אף יותר ב-NOI ביחס לשנה שעברה. אין לי ספק שעם השלמת  הפיתוח האורבני המסיבי בסביבה, הכולל את שתי תחנות הרכבת הקלה  במתחם (קרליבך, ויהודית) ועם השלמת האכלוס של כ-2500 יחידות דיור בסביבת הקניון, ומאות אלפי מטרים חדשים של משרדים ומלונאות הממוקמים בסביבה, נצליח לממש את הפוטנציאל העסקי הגלום בפרויקט. עוד עבודה רבה לפנינו אך אנחנו מאמינים בנכס באזור ובמתחם ומאמינים ביכולתנו להשביחו", אמר בן משה והדגיש, כי בכוונת רבוע כחול נדל"ן לפתח את השטחים במתחם המיועדים לדיור להשכרה וכן לממש את פוטנציאל שטחי המסחרהנוספים שבפרויקט". 

מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן, מיקי זיסמן, מסר כי "המתחם ייהנה כבר בחודשים הבאים מצמיחה מואצת של אלפי יחידות דיור, משרדים וחדרי מלון המתוכננים בסביבה. התכנית העסקית שלנו סדורה ואנו ערוכים לספק לדיירים החדשים, כמו גם לקהל העצום שיעבור בתחנות הרכבת הקלה, מגוון של חוויות קניה, בילוי ופנאי".

מקבוצת גינדי נמסר: "חתמנו היום על הסכם למכירת חלקנו בקניון ה- TLV ופרויקט מגדלי לב תל אביב , לשותפינו בפרויקט מיום הקמתו – קבוצת ריבוע כחול נדל"ן. כל חילוקי הדעות שהיו בעבר, קיבלו מענה חיובי ועסקי, ושני הצדדים

שמחים לצאת לדרך חדשה. מדובר בסיום של תקופה משמעותית עבורנו במהלכה יזמנו והקמנו את הפרויקט הגדול והמורכב במדינת ישראל. אנו קבוצה יזמית מזה עשרות שנים ומצאנו לנכון בשלב הזה של הפרויקט לממש את החזקותינו

בנכס ולהמשיך ולפעול כבעבר באיתור ובייזום פרויקטי נדל"ן מוצלחים. אנו בטוחים כי ריבוע כחול נדל"ן אשר הינה מחברות הנכסים המניבים (מסחר ומשרדים) הגדולות בישראל, תדע להמשיך וליהנות מפירות ההשקעה לאורך שנים רבות. אנו מודים לריבוע כחול נדלן על שיתוף פעולה מלא ומוצלח בעשר השנים האחרונות".

מנכ"ל  גינדי TLV , אבי זמיר, אמר היום כי "ארבעת מגדלי היוקרה Gindi TLV הסמוכים, לא כלולים בעסקה, הם שייכים לחברה פרטית ונמצאים תחת בעלותם של מנור וכפיר גינדי ואורי לוי. המגדלים נמצאים בשיא פריחתם ונמצאים במיקום אטרקטיבי במיוחד, בלב התרבותי החדש של תל אביב. זהו פרויקט דגל שימשיך להניב תוצאות חיוביות גם בהמשך".

 

את קבוצת גינדי ייצגו בעסקה משרד AYR בהובלתם של עורכי הדין אמיר עמר, יואב כספי ושריאל כהן, את ריבוע כחול נדל"ן יצג משרד ארדינסט בן נתן טולידאנו , ע"י עורכי הדין אלון בנימיני ואסף סרבינסקי .

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד