הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

שנקר מקיימת את האירוע הבינתחומי "פסטיבל מרקחה ה-3"

23/02/2015

בין ה-1 ל-4 במארס 2015, יוזמת שנקר, זו השנה השלישית ברציפות, פסטיבל מיוחד - המשותף לפקולטות להנדסה ולעיצוב - במהלכו למעלה מ-600 סטודנטים ישתתפו ב-27 סדנאות בינתחומיות שיונחו על ידי צוותים משותפים של אנשי מקצוע בכירים מתחומי העיצוב, האמנות וההנדסה.  

"פסטיבל המרקחה" של שנקר, מתמקד בשיתוף פעולה בין הפקולטות להנדסה ולעיצוב במוסד האקדמי וזכה להצלחה גדולה בשנתיים הקודמות מאז הושק ב-2013. במהלך תחילת סמסטר ב' (בין התאריכים 1-4/3) ישתתפו כל הסטודנטים משנה ג' בשנקר - הן מהפקולטה לעיצוב, הן מהפקולטה להנדסה - בשלל סדנאות מרתקות מתחומים שונים, המחברים בין דיסציפלינות ועולמות תוכן שונים. 

בין הסדנאות המסקרנות: הדרך הטובה לתעד כיום ארועים בזמן אמת, שיטות שימור מזון, ריח של זיכרון, מקצועות נכחדים בעקבות הרובוטים, רשתות חברתיות כקפסולות של זמן, אלימות בתרבות ובטכנולוגיה של זמננו, כל מה שאפשר לעשות מנייר בדו ותלת מימד, מניפולציות של העבר על טכנולוגיות עתידיות, שילוב הסביבה היומיומית לסביבה הממוחשבת, מעבר בין חפץ ליישות וירטואלית, המימד הרביעי-הזמן, שימור באמצעות – פירוק, הרכבה, תיקון ושימוש חוזר, סרטים לגיוס מימון המונים, חוויות אנושיות שמודפסות למודל תלת-מימד, תאורה בנווה שאנן בת"א, שימור מוסיקלי, 4 היסודות הבסיסיים אדמה, רוח, מים ואש, וסימטריה וא-סימטריה באופנה ועוד.

 

כך לדוגמא, סדנת "זה מה שנשאר". יובל סער, העורך והמייסד של אתר פורטפוליו, ודקל בוברוב, ראש המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר, יעסוק בנושא: אתר ייעודי או עמוד פייסבוק? תגית באינסטגרם או טאמבלר בפורמט חדשני? פאנזין יומי מודפס או כרזות לתליה על הקיר? מה הדרך הטובה ביותר לתעד בשנת 2015 אירועים בזמן אמת, והאם יש הבדל בין אירועים חדשותיים לבין אירועי תרבות כמו שבוע מרקחה, שמלכתחילה פונים לקהל מצומצם יותר? מה בכלל המטרה של תיעוד אירועי תרבות מסוג זה?

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד