הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

שידורי הניסיון של ערוץ החדשות החדש יחלו במאי

26/03/2012

עם יישומה הצפוי של הרפורמה ברשות השידור, החליט אתמול הוועד המנהל לבצע שינויים גם בתחום התוכן: בחודש מאי הקרוב יושקו בערוץ 33 שידורי הניסיון של ערוץ החדשות והתרבות. השקת השידורים הם חלק מתפיסת השידורים החדשה של הטלוויזיה הישראלית. מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם מינה את עוזרו הבכיר מר זליג רבינוביץ' לראש צוות ההקמה של ערוץ החדשות והתרבות. 

על פי החלטת מליאת רשות השידור יתמקד הערוץ בשידורי חדשות ותרבות. בשלב הראשון יחלו שידורי הניסיון בין השעות 8 בבוקר לארבע אחר הצהריים ויכללו מבזקי חדשות ותכניות אקטואליה. 

ערוץ החדשות והתרבות ישדר בעתיד במשך כל שעות היום שידורים בנושאי חדשות אקטואליה ותרבות תוך שיתוף פעולה בין הטלוויזיה והרדיו. שיתוף הפעולה בין רשת ב' לבין חטיבת החדשות של הערוץ הראשון ייצר כוח אדיר לערוץ שיוכל להוביל את החדשות והאקטואליה בישראל, ויהווה כתובת טלוויזיונית לכלל צרכני החדשות. במקביל לשידורים בערוץ החדשות יועברו השידורים גם באינטרנט במשך 24 שעות ביממה. 

יו"ר רשות השידור, ד"ר אמיר גילת, אמר: "זו בשורה טובה שהשידור הציבורי יקים את ערוץ החדשות, ובכך יקבלו משלמי האגרה תמורה כפולה: ערוץ ברודקאסט איכותי ומיוצב וערוץ חדשות שיתמקד בשידורי חדשות ואקטואליה. זהו צעד נוסף בשינוי כולל ברשות השידור, ואנו עסוקים גם כעת במימושם של רעיונות  נוספים במטרה לשדר תוכן איכותי, רלוונטי, ישראלי וחדשני בכל פלטפורמה."

מנכ"ל רשות השידור , יוני בן-מנחם, אמר: "הנחתי לקיים בקרוב פיילוט של שידוריי החדשות בערוץ 33 וכי הפעלת הערוץ תעשה בהידברות עם העובדים, חטיבת החדשות של הערוץ הראשון היא שתספק את כ"א העיתונאי וההפקתי להפעלת שידורי הניסיון, בינתיים ימשכו שידורי השפה הערבית בערוץ מהשעה 16:00 ועד 20:00".

המנכ"ל הוסיף כי בתום כמה חודשים של שידורי הניסיון, תגובש תפיסת ההפעלה של הערוץ החדש בשיתוף עם מוסדות רשות השידור.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד