הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

סקר מיוחד שנערך ברשת ג'נטלמן: שמעון פרס ניצח את ביבי

8/02/2009 14:40

רשת ג'נטלמן, המתמחה במתנות ייחודיות לגבר, יזמה סקר מיוחד לקראת הבחירות במסגרתו בחנה את מדד הג'נטלמניות בקרב המועמדים לראשות הממשלה, פוליטיקאים ואישי ציבור נבחרים.

 

על פי ויקיפדיה ג'נטלמן הינו – גבר החי ומתנהג לפי אמות מידה הנובעות ממעמד חברתי גבוה יחסית, וכוללות נימוסים טובים, בעיקר כלפי נשים, אמינות גבוהה, קור רוח, הגינות, נכונות להודות בהפסד ומאפיינים נוספים התלויים בתקופה ובמקום.

 

הסקר נערך בסניפי הרשת בקניונים מובילים, כאשר המשתתפים בחרו את הג'נטלמן מבין מנהיגי המפלגות, מבין הפוליטיקאים (חברי כנסת ומועמדים שנמצאים ברשימות לכנסת הנוכחית) ומבין אישי ציבור (שאלה פתוחה – מי האישיות  הישראלית שהכי מתאימה להגדרה ג'נטלמן?).

 

מהסקר עלה כי מבין ראשי המפלגות והמועמדים לראשות הממשלה, זכה בנימין נתניהו ב-36% מהקולות, אחריו דורגו אהוד ברק (20%),  אביגדור ליברמן (13%), אלי ישי (5%), חיים ג'ומס אורן (8%) כאשר השאר ציינו אחר או לא ענו על השאלה. ראוי לציין שציפי ליבני לא נכללה מבין האפשרויות.

 

מפוליטיקאים הפתיע כג'נטלמן הנבחר מאיר שטרית עם 27% ואחריו בוגי יעלון (18%), בני בגין (14%) ואבישי ברוורמן (10%).

 

ובעניין השאלה הפתוחה, בה התבקשו המשתתפים לציין את שמה של האישיות שהכי מתאימה להגדרה הג'נטלמן  של ישראל – נבחר בהפרש גדול מכל השאר – נשיא המדינה שעמון פרס עם 41% ואחריו נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק (20) והרב הראשי לישראל לשעבר - ישראל לאו עם 12%.

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד