הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

שואבי אבק, זה לא רק נקי, זה משנה חיים!

28/01/2019
שואבי אבק, זה לא רק נקי, זה משנה חיים!

שואב אבק, לכאורה נשמע כמו עוד מוצר חשמלי רגיל ושגרתי nice to have אבל חכו עד שתנסו. שואבי האבק של היום זה לא השואבים של פעם. אם בעבר שואבי אבק היו כבדים, מסורבלים ורעשניים היום הכל שונה, השואבים של היום קלים, ידידותיים למשתמש ובעיקר שקטים וזמינים.

היום הפך השואב למוצר חובה במיוחד עם קלות השימוש והיתרונות של השואבים הרובוטים, שואבים אלחוטיים חזקים, שואב ידני של דייסון וכד', אז איך בוחרים שואב אבק שגם יעשה את העבודה וגם יתאים לצרכים?

ישנם מספר פרמטרים להם צריך לייחס חשיבות בעת בחירת השואב הנכון והמתאים, חשוב לבדוק את הצורך, את הפונקציונאליות, נוחות השימוש וכמובן שאת האחריות והמחיר, כמה משתלם לשלם עבור התועלת.

כדאי גם לבדוק את תכונות המכשיר, אופן החביטה, צורת המברשת ומהירות הסיבוב והיניקה. חשוב גם שיהיה וסת בו ניתן לשנות את עוצמת השאיבה כדי לא לפגוע במשטחים עדינים או לייעל את העבודה במשטחים קשים ומלוכלכים במיוחד. מומלץ גם לבדוק את התוספים והאביזרים שמצורפים לשואב, האם מקבלים את הסטנדרט והאם יש צורך להוסיף תשלום על אביזרים נוספים כגון מברשת טורבו או מברשת רכה המתאימה לפרקט.

בעת החלטה על רכישת שואב אבק מומלץ להגיע מגובשים ולהבין את הצורך האמיתי ששואב האבק אמור לספק. האם לשימוש ביתי או אחר, כמות האלמנטים שיש לנקות וסוגי המשטחים, בבדים, וילונות, מרצפות, פרקט ועוד. לכל צורך קיים השואב הנכון והמתאים.

אחד הסוגים הנפוצים והוותיקים במגוון הרחב של השואבים הוא השואב הנגרר, המכונה גם צילינדר. הוא מספק ניקוי ראוי לצרכים הרגילים בבית וניתן לתמרן איתו ולנקות שטיחונים ומשטחים שונים, ספות, וילונות, מסילות רהיטים וכד' אם כי פחות נוח לניקוי שטיחים מקיר לקיר או שטיחים רחבים ועבים.

כאשר יש צורך בניקוי משטחים גדולים, שטיחים מקיר לקיר או ריפודים עבים במיוחד, מומלץ להשתמש בשואב עומד. שואב זה יעיל מאוד בשאיבה של לכלוך רב, שיער בעלי חיים וכמויות אבק גדולות. לשואב העומד צינור גמיש המאפשר גישה לאזורים צרים ומאתגרים. החיסרון של שואב זה הוא בכובד שלו שמקשה עליו להיות נגיש ונייד.

במידה ויש צורך לעבוד ב"סביבה רטובה" מומלץ לרכוש שואב רטוב-יבש, שואב נגרר בעל קיבולת גדולה המסוגל לשאוב גם מים. מימדיו גדולים משואב הצילינדר, הוא רועש יותר, והרבה פחות נגיש ונוח לתפעול ותמרון אך היעילות שלו בניקיון של לכלוך קשה וכבד, שאיבת מים, פתיחת סתימות ושטיפת שטיחים מעולה ועונה על הדרישות של מי שזקוק לכך.

 

כחלק מהתפתחות הטכנולוגיה נוספו לשואבים הסטנדרטיים גם שואבים ידניים אלחוטיים. שואב ידני או עומד, שני הסוגים מופעלים באמצעות סוללה נטענת וניתן לנקות באמצעותם משטחים שאינם קרובים לנקודת חשמל או שהשימוש בכבל חשמלי מסרבל את הניקיון. שואבים אלה אינם חזקים דיים ועשויים לעבוד במשך זמן קצר ונקודתי, אם כי לאחרונה יצאו דגמים משופרים בעלי יכולת יניקה גבוהה ועוצמת ניקוי עמוקה.

על בסיס הצורך בשואבים אלחוטיים התפתחו בשנים האחרונות שואבי אבק רובוטיים נטולי כבל הפועלים כמעט לחלוטין באופן עצמאי. שואב רובוטי אמור להעניק מענה ללא מגע אדם בניקוי חללים גדולים, כאשר אין בתוואי הפעולה שלו רהיטים ומכשולים אחרים. ניתן לתכנת את השואבים הרובוטיים לזמן נוח, למסלול מוגדר ולתמרון בין רהיטים ובכך לחסוך את ההתעסקות. השואב מתחיל את פעולתו באופן עצמאי ובסוף התהליך חוזר לנקודות העגינה למילוי הבטרייה.

הטרנד הכי חם בקרב שואבי האבק הוא ללא ספק ובהחלט בצדק, שואבים ידניים, קלי משקל וחסרי חוט או כבל חשמל. שיא הטכנולוגיה והביצועים, שואבים שמקלים על החיים והופכים את הניקיון לחוויה ולא למטלה.

בקטגוריה הזו ניתן למצוא שואבים כגון שואב ידני של דייסון ועוד מגוון מותגים מהשורה הראשונה. היתרון הוא ללא ספק קלות האחיזה, התפעול הפשוט, פירוק והרכבה מהירים ונגישות לכל מקום בלי בעיה. הניקיון מעולם לא נראה טוב ואטרקטיבי יותר.

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד