חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אישור שימוש בתמונות מאתרי הממשלה

איגוד האינטרנט הישראלי מברך על החלטת ממשלת ישראל לאשר שימוש חופשי בתמונות מאתרי הממשלה.
מדובר בהחלטה תקדימית לפי הצעתו של ח"כ מאיר שטרית הקובעת כי השימוש בתצלומים המצויים באתרי משרדי הממשלה, ושזכויות היוצרים בהם שייכת למדינה - יהיה חופשי לשימוש כלל הציבור ללא תשלום.
במשך יותר משנתיים, הוביל איגוד האינטרנט הישראלי בצוותא עם וויקימדיה ישראל את המאמץ להעביר את הצעת החוק שתאפשר שימוש חופשי בצילומים, כולל שימוש מסחרי, העתקה והפצה בכל מדיה או פורמט.

ד"ר אלון הסגל, המרכז ללימודים אקדמיים, נשיא איגוד האינטרנט,  מסר: "זהו חוק חשוב שיאפשר שימוש חופשי בנכסי צילום רבי ערך של ישראל. איגוד האינטרנט עשה רבות לאישור החוק, וכחלק מתפקיד האיגוד אנו פועלים להנגשת הצילומים לציבור, בכפוף לזכויות היוצרים."

איגוד האינטרנט הישראלי הקים ומפעיל מזה כ- 3 שנים את פיקיוויקי - אלבום התמונות של ישראל, מאגר צילומים של ישראל לשימוש חופשי, ללא תשלום, וללא פגיעה בזכויות יוצרים. פיקיוויקי כולל ממשק ידידותי ונוח לשימוש, כלי חיפוש תמונות ואפשרויות שיתוף ברשתות חברתיות.בפיקיוויקי יש היום כ 30,000 צילומים של ישראל מסוף המאה ה- 19 ועד היום. הצילומים הועלו לאתר ע"י ארכיונים מוזאונים, אוספי תמונות וע"י הציבור הרחב. הודות להממשק הנוח והטכנולוגיה המתקדמת שלו  פיקיוויקי עשוי  לשמש שער מועדף להצגת התמונות של אתרי הממשלה. איגוד האינטרנט יפנה למשרדי הממשלה וללשכת העיתונות הממשלתית בהצעה להנגיש לציבור את מאגרי התמונות שלהם דרך פיקיוויקי, ויעמיד סיוע טכנולוגי הנדרש לפעילות זאת.

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד