חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ירושלים זוכה לצמיחה בתיירות

בחודש פברואר האחרון הציגה ירושלים הישג נאה במיוחד עת התפרסמו נתוני הלינה בעיר והראו כי חלה עלייה של 27% בלינות ביחס לחודש המקביל בשנה שעברה. לשם השוואה, הממוצע הארצי של לינות תיירים בכלל ישראל מראה צמיחה של 3% בלבד. בחודש ינואר מציגה ירושלים צמיחה של 16% ביחס לינואר מקביל אשתקד וממוצע ארצי של 6%. אילנית מלכיאור, מנהלת התיירות ברשות לפיתוח ירושלים תולה את הסיבה המרכזית לכך בלוח שנה תרבותי ויצירתי ובקמפיין החורף, "ירושלים במגפיים".

הקמפיין האחרון הציע לתייר הישראלי הנחות משמעותיות בבתי המלון בעיר וארוחות מיוחדות במסעדות הבירה שחווה רנסנס קולינארי לצד שלל אירועי התרבות והפנאי בעיר ושבעטיים נהנית ירושלים מפריחה תיירותית חסרת תקדים. בפברואר האחרון התארחו בירושלים כ-600 סוכני נסיעות הודים שערכו בעיר את הכנס השנתי שלהם. הרשות לפיתוח ירושלים יחד עם משרד התיירות הציבו לעצמם יעד להכניס דריסת רגל לתוך השוק הסיני וההודי ומהלך זה הוא יריית פתיחה בלבד לקראת אירוע דומה של אנשי עסקים סיניים בספטמבר הקרוב.

פעילויות אלה נעשות בצמוד לפתיחת בתי מלון מהשורה הראשונה בעולם. רשת 4 העונות היוקרתית תפתח מלון ראשון במתחם עומריה מול המושבה הגרמנית. מלון הפרימיום החדש יכיל כ- 200 חדרים. מלון פרימיום נוסף שייבנה בקרוב, בעיצובו של אדריכל העל, דניאל ליבסקינד שעיצב גם את מוזיאון השואה בברלין, יהיה המלון הראשון של רשת W  שייפתח במתחם מלון עדן על שטח של 12,000 מ"ר וכ – 250 חדרים. רשת יוקרתית נוספת שתפתח מלון ראשון בעיר היא  רשת מריוט, שתפתח אותו במתחם עץ החיים. מלון זה יתפרש על פני שטח של 5000 מ"ר ויכלול כ – 100 חדרים.  מלון נוסף לרשת רמדה  כבר קיבל אישור להקמת מלון ברחוב המלך ג'ורג' בהיקף של 250 חדרים ובשטח של 12,500 מ"ר.

אילנית מלכיאור, מנהלת התיירות ברשות לפיתוח ירושלים: "ירושלים חווה בחודשים האחרונים צמיחה בלינות התיירים בעיר. הישראלים חוזרים לירושלים ומאמינים בה כאשר חלקם חוזר שוב ושוב. ירושלים מציעה לתייריה חוויה אחרת של בילוי, קולינריה עכשווית ועדכנית וכל זאת ברמה השירות הגבוהה ביותר.  

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד