חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ביג רוכשת מרכז מסחרי נוסף בסרביה

ביג רוכשת מרכז מסחרי נוסף בסרביה

ביג מרכזי קניות, מדווחת כי חברת הבת   CEE-BIG B.V (בה מחזיקה ביג 78.52%) חתמה על הסכם לרכישת מרכז מסחרי מניב בעיר פנצ'בו בסרביה, מיזמית המרכז חברת אביב-אלרון הישראלית. המרכז המסחרי, המשתרע על שטח של כ -28,000 מ"ר, עומד על תפוסה של כ – 100% ומניב NOI  של 3.15  מיליון יורו בשנה.

 

שווי המרכז בעסקה כ – 39 מיליון יורו בניכוי הלוואה ממוסד בנקאי בהיקף של כ – 20.6 מיליון יורו, אשר תיוותר על הנכס גם לאחר רכישתו.

 

 

חי גאליס, משנה למנכ"ל ביג מציין כי את המרכז יזמה בהצלחה מרובה, לאורך מספר שלבי פיתוח חברת אביב-ארלון הישראלית, בהובלת מר דורון אביב ומר יפתח אלוני. המרכז מהווה מתחם משמעותי ודומיננטי לכל תושבי האזור במרחב העיר פנצ'בו והינו נכס אסטרטגי המשלב את כל האלמנטים הדרושים למרכז מסחרי מוצלח בימים אלו וכולל בתוכו מתחם בתי קולנוע, מסעדות ובתי קפה, סופרמרקט גדול וחזק, רשתות אופנה מובילות ועוד. המרכז נהנה מדומיננטיות מסחרית ומהווה מרכז ההתרחשות העירונית והאזורית. עם השלמת העסקה תהפוך ביג לחברת מרכזי הקניות הגדולה והמובילה בסרביה.

הנכס החדש, מוסיף גאליס, מצטרף ל – 2 נכנסים פעילים ומצליחים של ביג בסרביה, ביג נובי-סאד וביג פאשן בלגרד. בבעלות ביג מרכז נוסף הנמצא בשלבי פיתוח ראשונים ויכלול מגוון שימושים וישלב שטחים מסחריים, מגורים ומשרדים.

 

ביג מרכזי קניות, מוסיף גאליס, רואה בסרביה שוק אטרקטיבי שמאפשר לביג לבטא את היכולות שלה. סרביה היא כיום אחד השווקים הצומחים ביותר באירופה. במדינה קיים היום חוסר משמעותי בשטחים מסחריים, לצורך ההשוואה כמות המ"ר המסחרי לנפש היא פחות מרבע בהשוואה לישראל. לעומת זאת הלקוחות מאד אוהבים קניות ומותגים ועם השתפרות והצמיחה של הכלכלה ומעמד הביניים הצריכה גוברת. נתוני המאקרו של המדינה בשנים האחרונות בגידול מתמשך.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד