חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

גידול של 25% במספר ההזמנות של קרוזים מאורגנים בקרב הגיל השלישי

צילום: אורית סלע

ידול של כ-25% במספר ההזמנות של קרוזים מאורגנים בקרב הגיל השלישי בשנת –2019 כשהמגמה המסתמנת ל- 2020 מצביעה על צפי לגידול נוסף של כ- 20% בקטגוריה זו. העלייה החדה באה לידי ביטוי בבחירת יעדים מרוחקים כמו אוסטרליה, טזמניה וניוזילנד, מאורציוס ואיי סיישל, דרום אמריקה ויפן ולתקופה של מינימום שבועיים. כך עולה מנתונים שמספקת חברת מסעות, מקבוצת אמסלם תיירות ונופש, המתמחה בהפקת טיולים גיאוגרפיים והגשמת חלומות.

 

עוד עולה מהנתונים שמספקת החברה כי היעד המבוקש ביותר לקרוזים מאורגנים בשנת - 2019 בקרב הגיל השלישי היה אוסטרליה וניו זילנד, בעוד בשנת - 2018 היעדים המובילים היו המזרח הרחוק ואיסלנד.

חופשות שייט מאורגנות, כוללות תמיד טיסות, העברות, שייט וסיורי חוף- מקנות לנוסעים שקט נפשי מרגע ההזמנה ללא כל צורך לדאוג לכל הלוגיסטיקות מסביב. כיום עם שפע המידע והנגישות לאתרים המובילים בארץ ובעולם, ניתן לבצע השוואת מחירים בכל רגע נתון לגבי מרכיבי החופשה בנפרד (כולל סיורי החוף) -המסקנה לרוב תצביע שפירוק החופשה יקר בהרבה ולמעשה בקרוז מאורגן קיים אלמנט של חיסכון הן בהוצאות והן בזמן ארגון החופשה.

 

גיא רווה, מנכ"ל מסעות, מקבוצת אמסלם תיירות ונופש, מסר: "אנו עדים למגמת שינוי מהותית בהרגלי החופשות של לקוחות בסקטור זה, אשר ברובו מצוי בפנסיה עם זמן פנוי ופחות מגבלות, לצד יצר סקרנות גובר הבא לידי ביטוי ברצון לחקור ולהכיר תרבויות חדשות ביעדים מרוחקים ואקזוטיים. קרוז מאורגן מהווה אלטרנטיבה מצוינת לחופשה  לגיל השלישי, במיוחד לאור העובדה שמרגע ההזמנה הלקוח אינו אמור להתעסק עם אינספור הזמנות ותיאומים, אלא להתרכז בחופשה ובהנאה נטו".

 

עוד הוסיף רווה "אופי הקרוז מספק רמת אירוח גבוהה בספינות פאר עם מיטב הפסיליטיס וארוחות קולינריות מפנקות. מופעי הווי ובידור, חדר כושר ובריכות עצומות, מגון פעילויות כך שכל אחד יוכל למצוא את העדפותיו האישיות וליהנות באופן מקסימאלי. לצד כל אלה, העובדה שאין צורך לארוז ולפרוק כל פעם את המזוודות מחדש קורצת למטיילים. אנו צופים כי בשנת 2020 קטגוריה זו תזכה לצמיחה נוספת של כ – 20% כשהיעדים המסתמנים כמובילים בחורף הנם דרום אמריקה, אוסטרליה, ניו זילנד והמזרח הרחוק, בעוד בקיץ היעדים אשר יובילו יהיו בעיקר אירופה הקלאסית, הים הבלטי, איסלנד, האיים הבריטיים והפיורדים הנורבגים".


כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד