חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ספיישל eBay בפסטיבל דוקאביב

פסטיבל דוקאביב לקולנוע דוקומנטרי (15-24.3.07) יקדיש ערב לתופעת eBay - אתר המכירות הפומביות הגדול בעולם, שיצר את אחת המהפכות הכלכליות הגדולות של השנים האחרונות. הערב המיוחד, שייערך ב-21 במארס בסינמטק תל אביב, יכלול הקרנת בכורה של סרט חדש שהוקדש לאתר ולתופעה, שיחה עם יוצר הסרט מגרמניה, והרצאה על eBay והאפשרויות הצפונות בו לישראלים.

 

הערב ייפתח בהרצאתו של ד"ר עופר נור, מרצה להיסטוריה באוניברסיטת UCLA ו-powerseller בeBay. לאחר ההרצאה יוקרן "חלומות של סוחרים", סרטם של סטפן טולץ ומרקוס וטר, ולאחריו תיערך שיחה עם הבמאי סטפן טולץ, המתארח בפסטיבל.

 

הסרט "חלומות של סוחרים", המוקדש כולו ל eBay, עוקב אחר חלומות ההתעשרות של אנשים המנהלים את עסקיהם ברשת. הסרט עוקב, בין השאר, אחר מעצבי כדי חרס בכפר נידח במקסיקו, משפחת מובטלים בגרמניה וסוחר מטבעות מצפון סקוטלנד. ברקע, סיפור המסגרת העוקב אחר הצלחת חברה מתחרה בסין, על רקע ניסיונות כיבוש השוק של eBay. 

 

"תופעת eBay ללא ספק משנה את כללי המשחק בעולם הצרכנות", אומר ד"ר עופר נור. "זמינות המוצרים, השפע והמחירים הזולים באופן משמעותי, משנים את חוקי הקנייה והמכירה שהיו נהוגים עד היום, ויוצרים חווית קנייה מודרנית ושוקקת".

 

נור עצמו, שיספר בהרצאה על ניסיונו המוצלח, העמיד למכירה באתר eBook (ספר אלקטרוני) פרי עטו החושף את מה שחברות התעופה לא מספרות לנוסעיהן, ומקבץ שלל טיפים, עצות וזכויות שלא היו ידועות עד כה לרוב הטסים. הספר נחל הצלחה רבה, ונמכר באלפי עותקים עד היום.

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד