חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נאוה עינבר, קיבלה את תיק יחסי הציבור של מאבק עמותת אס"ף, חולי תשישות כרונית ופיברומיאלגיה

משרד יחסי הציבור של נאוה עינבר, המתמחה בבריאות, יטפל במאבק הציבורי של עמותת אס"ף, המאגדת בישראל את חולי התשישות הכרונית אשר נקראה בעבר מחלת היאפים וחולי הפיברומיאלגיה לקבלת הכרה ממסדית.

בראש העמותה עומדת שרון גור, אשר מובילה מאבק ציבורי במסגרתו הגישה העמותה לאחרונה עתירה לבג"ץ, נגד המוסד לביטוח לאומי באמצעות עו"ד אלי לוטן, במטרה לעדכן את רשימת המחלות על פיהן מקבלים דרגת נכות ולהוסיף את
תסמונת התשישות הכרונית ואת מחלת הפיברומיאלגיה.

 

המאבק הציבורי יכלול פעילות יחסי ציבור נרחבת בכלי התקשורת הארציים והמקומיים תוך שימת דגש על המצוקה האישית של חולים הנתקלים במערכת רפואית שאינה מכירה את המחלות ומתקשה באבחונן. במקביל יערכו פעילויות להגברת המודעות הציבורית והממסדית, אשר חסרונה גורם לכך שגם חברים ובני משפחה מקלים ראש בתלונות החולים.

 

במקביל יעשה מאמץ מיוחד להטמעת השמות הנכונים של המחלות, אשר בניגוד לדעה שרווחה בעבר בעקבותיה נהוג היה בעבר לכנות את התשישות הכרונית בשם מחלת היאפים, הסתבר כי מחקרים עדכניים מצאו שהמחלה שכיחה בעיקר בחולים עם הכנסה נמוכה בינונית והיא מתאפיינת בתשישות רבה הנמשכת שישה חודשים או יותר ונוספים לה תסמינים כמו, ירידה בזיכרון ובריכוז, כאב גרון, בלוטות לימפה מוגדלות, כאבי פרקים או שרירים, כאב ראש, הפרעות בשינה וחולשה הנמשכת מעל 24 שעות לאחר מאמץ ושאינה חולפת לאחר מנוחה, חום נמוך ורגישות לכימיקלים.

 

פיברומיאלגיה, היא מחלה הפוגעת בכ – 4% אחוזים מהאוכלוסייה, 95% מהסובלים ממנה הן נשים והמחלה מתאפיינת בכאבים כרוניים בשלד, במפרקים ובשרירים, בהפרעות בשינה, עייפות, תחושת נוקשות כללית בבוקר, כאבי ראש, קשיים בריכוז ובזיכרון, סחרחורות, תחושות נימול בידיים, רגישות לאור, לרעש, לריח ולשינויי טמפרטורה.  

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד