חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כמו ישו: רד בול מגייסים אתלטים כדי ללכת על המים

כמו ישו: רד בול מגייסים אתלטים כדי ללכת על המים (הגדל)

במסגרת פרויקט RED BULL WALKING ON WATER ביצע האתלט תרגיל גלישה מתוחכם ומתוזמן כשבסופו הצליח להלך על המים לאחר 4 ימי אימונים מפרכים

הקייט סרפר הפולני, מאסייק קוזירסקי, מגולשי הרוח הטובים בעולם, חלם מזה זמן רב ללכת על מי ים כינרת, כפי שעשה ישו לפני כ-2,000 שנה, על פי אחד הסיפורים הידועים ביותר בברית החדשה – כעת הוא הצליח לעשות זאת. על רקע הכנסייה היוונית-אורתודוכסית המפורסמת בכפר נחום, ניתק קוזרסקי, קייט סרפר מקצועי בן 26 מפולין, ממצנח הקייט סרף שלו והלך על המים באותו המקום בו, על פי אמונת הנוצרים, הילך ישו על המים.

התרגיל נערך במסגרת פרויקט RED BULL WALKING ON WATER במהלכו ביצע האתלט תרגיל גלישה מתוחכם ומתוזמן היטב במי הכנרת כשבסופו הצליח להלך על המים לאחר 4 ימי  אימונים מפרכים.

"'ללכת על מים' היא אימרה ידועה" אמר האתלט הפולני אשר החלום לראות את עצמו הולך על המים ליווה אותו מזה שנים. עבור קוזירסקי ההצלחה במשימה ללא תחבולות או עזרים טכניים הייתה עניין של כבוד. יחד עם צוות שכלל את ליאור אליהו, אלוף ישראלי בסקי מים 6 פעמים (wakeboarding), והצלמים הבינלאומיים פּרדרג ווקוביץ' (Predrag Vuckovic) מסרביה ויורג מיטר (Joerg Mitter) מאוסטריה, הוא בילה ארבעה ימי אימונים על מי הכינרת אל מול כנסיית כפר נחום לצורך ביצוע פרויקט זה אשר זכה לכינוי "הנס".

התוכנית: קוזירסקי ישתמש במצנח שלו להאיץ את קצב הגלשן למהירת מרבית, ואז ירד מהגלשן ישחרר את המצנח – וילך על המים. האתגר: כאשר הרוח חזקה הגלים גבוהים מידי, וכאשר פני המים רגועים אין מספיק רוח.

הספורטאי הוורשאי התרסק בחוזקה אל תוך המים במהירות גבוהה למעלה מ-50 פעם, ונאלץ לחזור ולנסות את התרגיל שוב ושוב. באחת הפעמים, המצנח ניזוק לאחר ששוחרר ועף הרחק מעל מימי הכנרת. בניסיון נוסף שערך, קוזירסקי פספס את הצלמים שהיו במים ועל גבי סירות. ביום האחרון הצליח לבסוף לבצע את המשימה ולהשיג צילום מושלם ל"נס": מאסייק קוזירסקי הולך על מים על רקע הכנסייה ההיסטורית.  "עשינו זאת ללא כל תחבולות" סיכם בגאווה. (הספקנים יוכלו  לצפות ווידאו של "מאחורי הקלעים").

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד