חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חיים כהן ודורית גבירצמן התארחו במפגש "החלון" של המכללה למנהל

השף חיים כהן, עורכת מאסטר שף דורית גבירצמן, מאיה מרום בלוגרית אוכל ופותנה ג'אבר אושיית אוכל ישראל השתתפו באירוע השלישי של סדרת ה"חלון" בביה"ס לתקשורת במכללה למנהל. האירוע, אשר התקיים כפאנל בנושא הזיקה שבין אמצעי תקשורת וטלוויזיה לאוכל, עסק בטרנד תוכניות האוכל בתקשורת הישראלית והשפעתו של הטרנד על תרבות האכילה ועל ה"סלביזציה" שהפכה להיות מנת חלקם של אושיות אוכל ידועות.

 

השף חיים כהן ניסה להסביר את התופעה ואמר: . ״החיים במדינת ישראל קשים ומורכבים מטלטלות רגשיות, מלחמות, סכסוכים, מצב כלכלי קשה. במאסטר שף אנחנו תמיד מביאים למרכז את כל המעמסה הרגשית שלנו, ומחברים את הרגשות אל האוכל."

 

דורית גבירצמן, עורכת מאסטר שף ניסתה להסביר את החיבור בין אוכל לפריים טיים ואמרה: מה שהופך אוכל לפריים טיים, זה שאוכל הוא תירוץ טוב לספר סיפור של בן אדם...יש משהו באוכל שמשקף בני אדם, הטבחים הם כמו טכנאי רנטגן הם יכולים לקרוא אנשים על פי האוכל שהם מכינים״.

 

כמו כן, עסקה גבירצמן בהתאמתו של פורמט מאסטר שף לקהל הישראלי :"'כשמגיירים' פורמט צריך להתחשב בתרבות. הגדולה של מאסטר שף היא שכל מדינה יכולה לאמץ זאת לתרבות שלה. בישראל אנשים באים עם סיפורים סביב האוכל שלהם וכשחשבנו מה נורא ישראלי בדבר הזה, מצאנו שהמקומות שהאנשים מביאים את הסיפור שלהם באמצעות האוכל זה הכי ישראלי".

 

פותנה ג'אבר הרחיבה על התפקיד של אוכל בתרבות הישראלית ואמרה: .״אוכל הוא דבק, הוא החיבור של כל המשפחה שמחבר את כל המשפחה סביב השולחן...אני דוגלת בדו קיום ושלום, מה שאני משדרת בתכניות האוכל שלי זה ערכים שגדלתי עליהם בבית אמא. חינוך, סובלנות, אהבה זה מה שעובר דרך התכניות שלי״.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד