חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נבחרת ישראל בספורט דיגיטלי תצא לסין בחסות WCA

נבחרת ישראל בספורט דיגיטלי תצא לסין בחסות WCA

ישראל אולי לא נחשבת להבטחה עולמית בתחום הכדורגל, אבל דווקא בתחום הספורט האלקטרוני, היא שם ודבר בעולם. ישראל נמצאת כבר זמן מה מתחת לרדאר של ענקית הגיימינג הסינית WCA, בשל הפוטנציאל הטמון בתעשיית הגיימינג הישראלית, והחליטה לראשונה לשלוח נציגות ישראלית לאליפות העולמית שהיא תקיים בדצמבר הקרוב בעיר יינצ'ואן שבסין.

 

התאגיד WCA הוא מהמובילים בעולם בייזום והפקה של תחרויות הספורט האלקטרוני הבינלאומיות הגדולות ביותר, ומדי שנה הוא מקיים מוקדמות אזוריות במדינות ברחבי העולם, בעיקר באירופה, שמובילות לאירוע הדגל היוקרתי – תחרות הגיימינג העולמית ש- WCA מקיימת, שבה מתמודדות עשרות נבחרות ממדינות שונות בעולם.

 

עד היום לא נשלחה נבחרת ישראלית לייצג אותנו בתחרות זו, והשנה בחר התאגיד WCA, לראשונה, בגוף ישראלי שייצג אותה באופן בלעדי בשוק המקומי - חברת 4DV, המובילה בישראל בייזום והפקת אירועי גיימינג גדולים, ובפרט אירוע הדגל השנתי – אליפות ישראל בספורט אלקטרוני, שיתקיים באוגוסט הקרוב, זו השנה השישית.

 

בזכות שיתוף פעולה זה, נבחרת ישראל שתקטוף את תואר אלופת ישראל בספורט אלקטרוני, תזכה מידית בכרטיס כניסה לאליפות בסין, שם היא תתחרה בקבוצות הטובות בעולם, מבלי לעבור דרך שלב המוקדמות האזורי, ותתמודד על פרס בשווי של מיליוני דולרים. בשנה שעברה, העניקה WCA לזוכה הקוריאנית פרס בשווי של 3.9 מיליון דולר – רף מאתגר לפרס שיוכרז השנה.

 

הענקית הסינית WCA מתעניינת כבר זמן מה בשוק הגיימינג הישראלי, המונה כיום קהילה של כמיליון שחקנים, עם קצב גידול של עשרות אחוזים בשנה, ובזכות הייצוג הישראלי היא תיהנה מדריסת רגל משמעותית בשוק זה, דרך אירוע אליפות ישראל בספורט אלקטרוני ואירועי דגל נוספים שצפויה לקיים 4DV תחת הכובע שלה.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד