חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בנייני האומה מציגה תוכנית פיתוח בהשקעה כספית של 800 מיליון ₪

בנייני האומה מציגה תוכנית פיתוח בהשקעה כספית של 800 מיליון ₪

בנייני האומה ירושלים מציג את תוכנית הפיתוח של המרכז: פרויקט "בנייני האומה 2030", בהשקעה כספית של קרוב ל-800 מיליון ₪, יהפוך את בנייני האומה בכניסה לעיר הבירה למרכז הקונגרסים הבינלאומי הגדול ביותר במזרח התיכון.

 

מגרש בנייני האומה נמצא בשטח של 43 דונם, וממוקם בכניסה לעיר ירושלים. מרכז בנייני האומה נמצא בבעלות משותפת של הסוכנות היהודית (75%) ועיריית ירושלים (25%).

 

מרכז הקונגרסים "בנייני האומה" בירושלים, אשר הוקם בשנת 1950, הינו חלק בלתי נפרד מהבית הלאומי, מתולדות מדינת ישראל ומחיי התרבות והתיירות בעיר ירושלים.

 

בנייני האומה הפכו עם השנים למותג ישראלי ובינלאומי באירוח, כנסים, תערוכות ואירועים רמי דרג של נשיאים, ראשי ממשלות, אנשי תרבות ומשפט, אנשי רוח, מדע וטכנולוגיה. המרכז הפך לחבר בארגונים הבינ"ל ICCA ו-AIPC ועומד בסטנדרטים הבינלאומיים שלהם.

 

מירה אלטמן, מנכ"לית בנייני האומה שוקדת ומובילה משנת 2007 את מגה התוכנית לפיתוח ובינוי של בנייני האומה. בשנים האחרונות יחד עם עו"ד דוד שמרון, יו"ר בנייני האומה הובילו לאישור התוכנית שתהפוך את בנייני האומה למרכז קונגרסים בינלאומי חדשני ומתקדם, אשר יאפשר לארח ולקיים כנסים ואירועים, קונצרטים, מופעים ותערוכות של מאות אלפי משתתפים בשנה.

 

תוכנית הפיתוח הנקראת "בנייני האומה 2030" כוללת:

·        בניית מרכז קונגרסים בינלאומי בשטח של 55,000 מ"ר.

·        במרכז יבנו שטחי תערוכות ואולמות תצוגה רב תכליתיים- EXPO  בשטח של 9000 מ"ר בגובה של 12 מ'.

·        אודיטוריום אוסישקין (הגדול במדינה) חזיתו תחזיר "עטרה ליושנה" ישוחזר ויבנה כפי שתוכנן ונבנה בשנות ה-50 ע"י האדריכל זאב רכטר ויגדל מ-3000 מקומות ל-6000 צופים, בשילוב מתקנים המשלבים מקומות ישיבה מודולריים, גמישים עם מערכות הרמה והזזה.

·        אולמות כנסים נוספים לוועידות, כנסים ואירועים ונשפים, המכילים מאות אלפי משתתפים.

·        כל האולמות והתערוכות ייבנו ויאובזרו בטכנולוגיה חדישה ומתקדמת, באקוסטיקה בסטנדרט הגבוה ביותר, וביכולת גמישות מקסימלית, למגוון פעילויות והתכנסויות.

·        מתחמי מזון, מסעדות ובתי קפה.

·        3 בתי מלון הכוללים בסה"כ 800 חדרים- 70,000 מ"ר. בתי המלון יהיו ברמה של 4 ו-5 כוכבים, וישרתו את באי ומשתתפי הוועידות והכנסים במרכז הקונגרסים החדש.

·        2 מגדלי משרדים עם סה"כ בין 120,000- 130,000 מ"ר.

·        שטחי מסחר ופנאי בסך של 35,000 מ"ר.

·        מתחם דיור מוגן- 25,000 מ"ר.

 

האחראים על תכנון תוכנית הפיתוח של בנייני האומה ירושלים הם האדריכלים POPULOUS- וגולדשמידט ארדיטי בן נעים אדריכלים.

 

מירה אלטמן, מנכ"לית בנייני האומה ירושלים מסרה היום: "תוכנית הפיתוח של בנייני האומה תהיה מנוע צמיחה מרכזי עבור כלכלת העיר ירושלים ותציב את העיר בקדמת הבמה העולמית בכל מה שקשור לאירוח תערוכות וקונגרסים בינלאומיים. בעזרת התוכנית בנייני האומה ירושלים יהפוך למרכז הקונגרסים הגדול והמוביל בישראל ובמזרח התיכון ומהמובילים בכל העולם. מרכז בנייני האומה שיוקם יוכל לארח קונגרסים ותערוכות בינלאומיות, כשכל אירוע כזה יכניס לכלכלת ירושלים והמדינה עשרות מיליוני שקלים החל מבתי מלון, מוזיאונים ועד למסעדות וספקי שירותים."

 

בנייני האומה ירושלים מציע כיום 12,000 מ"ר של שטחי תצוגה לתערוכות ו-27 אולמות, ביניהם אודיטוריום אוסישקין הגדול במדינה עם 3000 מושבים.

 

במהלך השנים מרכז בנייני האומה אירח כמה מהאירועים המיתולוגיים בתולדות החברה הישראלית, ביניהם הקונגרסים הציוניים, משפט דמיאניוק, חידוני התנ"ך, אירוויזיונים, טקסי פרס ישראל, ועידות נשיא, נאום נשיא ארה"ב, ברק אובמה, יום העצמאות האמריקאי ועוד.

 

הכנסים והאירועים בהשתתפות אלפי אורחים בבנייני האומה, הם אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של כלכלת העיר ירושלים ותעשיית התיירות בה. מדי שנה מתקיימים כ-500 אירועים עם עשרות אלפי משתתפים, כנסים ותערוכות בבנייני האומה, המביאים הכנסות לעיר של כ-500 מיליון ₪ בשנה.

 

מיקומו של המרכז בסמיכות לצומת תחבורה משמעותי ומרכזי בעיר (רכבת ישראל, רכבת קלה, תחנה מרכזית) משרת וישרת את כל הבאים בפתחו של בנייני האומה, ללא צורך בשימוש ברכב פרטי או חנייה.


כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד