חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

משרד הבריאות הטמיע אפליקציית SAP מבוססת ענן עבור שתסייע למרכזים רפואיים הממשלתיים במאבק בקורונה

ניר מקובר. צילום: עינת הרמתי

האפליקציה הייעודית של רשת המרכזים הרפואיים הממשלתיים מספקת נתונים קריטיים ועדכונים קרוב לזמן אמת מכל המרכזים הרפואיים הממשלתיים בארץ: הכלליים, הפסיכיאטריים והגריאטריים, עד רמת המחלקה. האפליקציה מספקת תמונת מצב עדכנית של מטופלי קורונה בכלל המרכזים ברחבי הארץ ומשקפת מספר מדדים קריטיים לניהול המשבר בראייה חטיבתית ומקומית. האפליקציה מציגה באופן גרפי את כל הנתונים הנדרשים לקבלת החלטות מהירה ומדויקת.

 

האפליקציה פועלת על גבי פלטפורמת פתרון הענן של SAP  SAP Analytics Cloud המאפשרת גישה נוחה ומאובטחת לנתונים מכל מכשיר, לרבות מחשבים ומכשירים סלולאריים פרטיים וארגוניים, כך שמקבלי ההחלטות יכולים לגשת למידע גם מעבר לשעות העבודה ומחוץ למרכזים הרפואיים. הנתונים זורמים לאפליקציה מתוך מחסן הנתונים של החטיבה, המבוסס SAP HANA, תוך שימת דגש על ארכיטקטורה שמוודאת אבטחה ושמירה על פרטיות המידע.

 

הפרויקט החל במרץ 2020, בתחילת משבר הקורונה. תהליך ההטמעה ממשיך בימים אלה כחלק מההיערכות לתמיכה בקבלת החלטות של הנהלת החטיבה והנהלות המרכזים הרפואיים הממשלתיים להתפרצות של הגל השני.

 

אלון נדב, ראש תחום אנליטיקה ב-SAP ישראל, מסר: "זאת הייתה גאווה גדולה לקחת חלק בפרויקט הזה. הייתה הרגשה מספקת של שליחות חשובה בזמן משבר. השקענו את כל כולנו בפרויקט, ורתמנו את כל יכולתנו על מנת שהפרויקט יסתיים בהצלחה, במהירות ועל הצד הטוב ביותר."

 

ניר מקובר, מנהל מערך האנליטיקה והחדשנות בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים: "מדובר בצעד נוסף במפת הדרכים של החטיבה להנגשת מידע אינטגרטיבי לכלל המרכזים. העלינו לאוויר פתרון מוביל במהירות שיא ובזמן של משבר. שיתוף הפעולה של כלל הגורמים וההבנה של חשיבות המידע לניהול המשבר, אפשרו לנו להסיר חסמים, בין היתר בהקשר של אבטחת מידע, ולעשות קפיצת מדרגה בכל הקשור להנגשת מידע ושימוש בטכנולוגיה דיגיטלית לתמיכה בתהליכי קבלת החלטות."

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד