חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קמפיין אחת לתשע מגייס מפורסמות

קמפיין אחת לתשע מגייס מפורסמות (הגדל)

גל גדות, בר רפאלי, עדי הימלבלוי, יהודה לוי, אלירז שדה, דביר בנדק, משה איבגי, ציפי שביט, טל ברמן ומפורסמים נוספים העלו בימים האחרונים לחשבון האינסטגרם והפייסבוק שלהם תמונות בהם נראים מחזיקים בלונים ורודים ועליהם ברכות ליום הולדת 30 של בחורה אנונימית בשם נועה...

התמונות עוררו דיון סוער ברשת בנוגע לזהותה של נועה, וכעת מתגלה שנועה היא תקציבאית במשרד הפרסום ראובני פרידן, המטפל בהתנדבות בעמותת "אחת מתשע". הסלבריטאים נרתמו לחגוג לנועה יומולדת 30 לטובת מטרה חשובה: קמפיין המעלה למודעות את המסר כי  נשים שהגיעו לגיל 30 צריכות להיבדק אצל כירורג שד.

 

הנתונים מצביעים על כך כי רבע מהחולות החדשות בסרטן השד מידי שנה הן נשים צעירות, מתחת לגיל 50. מדובר ב-1,000 נשים בכל שנה. גילוי מוקדם מעלה את סיכויי הריפוי ל-92% ולאור זאת הגילוי המוקדם קריטי עבור אותן נשים. לפיכך, המסר המרכזי של הקמפיין הינו: "הגעת לגיל 30? לכי להיבדק לגילוי מוקדם של סרטן השד".

 

ניב חורש, מנכ"ל משותף בראובני פרידן: "בבסיס המהלך עומדת תובנה מעניינת שגילינו – המודעות לכך שסרטן השד יכול לפגוע בנשים צעירות עלתה מאוד, אך קיים בלבול רב בנוגע לצעדים שצריך לנקוט כדי להיבדק. הרוב המוחלט של הנשים לא יודעות באיזה גיל להיבדק, אצל מי (גניקולוג? רופא משפחה?) וכיצד (בדיקה עצמית? ממוגרפיה?). המטרה שלנו הייתה לעשות סדר בבלגן - הגיל הרלוונטי הוא 30 והכתובת לבדיקה היא כירורג שד. נועה, התקציבאית הנהדרת של עמותת "אחת מתשע" נרתמה למשימה ופנתה אל כל כוכבי הפרסומות של המשרד, שהתנדבו ללא היסוס למען המטרה החשובה."

 

יעל שפירא, מנכ"לית עמותת 'אחת מתשע': "כיום נשים נקראות להיבדק לגילוי מוקדם של סרטן השד רק מגיל 50, ואולם לגבי נשים צעירות אין כל הנחיה או מדיניות. נשים אלו אינן מודעות לצורך להיבדק ואלו שמכירות את הנושא אינן יודעות מה עליהן לעשות ומה נכון בכל גיל. מטרת העמותה הינה להעלות את המודעות בנושא בקרב נשים צעירות, ולעודד אותן ללכת לכירורג שד מדי שנה לבדיקה ולייעוץ, החל מגיל שלושים, מתוך ידיעה כי גילוי מוקדם של  המחלה מציל חיים. אנחנו אסירות תודה למשרד הפרסום ראובני פרידן שמצא את הדרך היצירתית להעלות את המודעות לנושא החשוב הזה".

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד