חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נפתחה הצבעת הקהל לבחירת אחד משני הזוכים בפרס הישראלי לביקורת התקשורת לשנת 2011

לאחר ש"האגודה לזכות הציבור לדעת" הודיעה כי השנה, לראשונה, יוכל הציבור הרחב לבחור באחד משני הזוכים ב"פרס ביקורת התקשורת ע"ש אברמוביץ לשנת 2011 - תשע"א", פרסמה הבוקר וועדת השיפוט של הפרס  את רשימת המועמדים הסופיים לבחירת הקהל.  בין המועמדים נמצאים אתרי אינטרנט, עיתונאים, בלוגרים ואנשי אקדמיה.  שמונת המתמודדים יבחרו ע"י הקהל הרחב שיוכל להצביע לכל אחד מהם באתר מיוחד שהושק לשם כך-  http://www.imw.org.il/hebrew/election/.. ההצבעה תתאפשר בין התאריכים 12-24 בדצמבר 2010, ה'-'"ז בטבת תשע"א.  הפרס, בסך 5,000 דולר, יוענק לזוכה באירוע השנתי של האגודה לזכות הציבור לדעת שיערך בפברואר 2011.

"פרס ביקורת התקשורת ע"ש אברמוביץ לשנת 2011 - תשע"א" יוענק זו השנה ה-11, לשני אישים או גופים שתרמו בשנה האחרונה תרומה משמעותית לביקורת התקשורת בישראל. השנה, הוחלט על שינוי בתקנון הפרס וגם הציבור הרחב יוכל לבחור במועמד הראוי ביותר, מבחינתו, לקבל את הפרס. באגודה הסבירו את ההחלטה לאפשר לציבור לבחור באחד הזוכים בכך שלראשונה, ובאופן המתבקש,  ציבור צרכני התקשורת יוכל להביע באופן ממשי את דעתו ולבחור במי שלדעתו ראוי לקבל את הפרס. הזוכה השני יבחר ע"י וועדת השיפוט הכוללת את השגריר לשעבר עו"ד ד"ר מאיר רוזן- נשיא האגודה, המשורר ארז ביטון, השגריר לשעבר זלמן שובל, הגב' דליה זליקוביץ, ד"ר מור אלטשולר, אלוף במיל. אורן שחור ומר ישראל מידד- מ"מ יו"ר האגודה.

והמועמדים לבחירת הקהל הם....

חאלד אבו טועמה: עיתונאי ערבי-ישראלי. משמש ככתב בשטחים עבור הג'רוזלם פוסט, U.S. News & World Report וכמפיק עבור חדשות רשת NBC משנת 1988. כתיבתו של אבו טועמה מתאפיינת בקו מאוד ביקורתי בעיקר ביחס לעיתונות הזרה, אשר לטעמו אינה באמת מבינה את תפקידה וגם לא את הנושא הפלסטיני עליו היא מדווחת.

ד"ר דרור אידר: פובליציסט אשר מפרסם את מאמריו, בין היתר, בעיתונים "ישראל היום" ו"מקור ראשון". ד"ר אידר ידוע במאמריו הבלתי מתפשרים בכל הנוגע לתקשורת, ממשלה, כלכלה ופוליטיקה.

ד"ר רון בריימן: פובליציסט. מפרסם באופן תדיר מאמרים רבים  ב: YNET ,NEWS1 ,NRG, הארץ, "וואלה" ועוד. רבים ממאמריו עוסקים בביקורת התקשורת, מנקודת מבט לאומית.

אתר העין השביעית: האתר הוא גלגולו המקוון של כתב העת "העין השביעית" שהופיע בין ינואר 1996 לדצמבר 2007. כמו הגיליונות המודפסים, חותר "העין השביעית" המקוון להוות  את הבימה המרכזית עליה מנהלת התקשורת הישראלית שיח עם עצמה ועל עצמה ולשקף את דמותה ללא משוא פנים.

אתר לאטמה: אתר אינטרנט ישראלי העוסק בסאטירה וביקורת תקשורת בגוון ימני. האתר מפרסם ביקורות  על כל אמצעי ואנשי התקשורת בישראל, קטעי וידאו סאטיריים וידיעות שהתקשורת לא דיווחה עליהם. הוא נחשב לפורץ דרך  וזכה לתודעה עולמית ומיליוני צפיות בעקבות קליפ שהופק כתגובה למשט הטורקי לעזה.

קלמן ליבסקינד: עיתונאי, חוקר ופובליציסט. מרבה לבקר בחריפות את עמיתיו העיתונאים ולהציג מקרים בהם, לטענתו, הם מטעים את הציבור בחצאי אמיתות או גרוע מכך. הוא כותב כנגד הטיות פוליטיות, מוסר כפול, חוסר איזון בתקשורת, עיתונאים המערבים את עמדתם הפוליטית בכתבות וראיונות ועוד.

חני לוז: מייסדת וראש דסק תקשורת בשם- מרכז תדמי"ת, לתגבור הדמוקרטיה במדיה הישראלית, מבית "הפורום המשפטי למען ארץ ישראל". עוקבת אחר הפרסומים והידיעות העיתונאיות בעיתונות הכתובה והמשודרת ופועלת לאיזון במידע המובא לציבור.

דבורית שרגל: עיתונאית לשעבר, כותבת את הבלוג Velvet Underground העוסק בביקורת על התקשורת הישראלית. הבלוג הוקם בשלהי  2005. ומאז, מדי יום כמעט נסקרים בו מחדליה הקטנים והגדולים של התקשורת, וכשצריך, הדברים הטובים שבה.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד