חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סוף הוא תמיד התחלה: "ידיעות אחרונות" ו"ישראלי" יוציאו חינמון במשותף

קבוצת "ידיעות אחרונות" קיבלה הבוקר את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן, להפצת חינמון כזה על ידי "ישראלי". ככל הנראה, מדובר בחינמון הקשור במיזם התקשורת החדש של הקבוצה, שאליו גויסו בחודשים האחרונים עיתונאים מכלי תקשורת אחרים. על פי ההסכם בין הקבוצה ל"ישראלי", "ישראלי" יפיץ גם את העיתון מבית "ידיעות אחרונות". לקן הובהר כי ההסכם אינו נוגע להפצה במקומות אחרים או לשיתוף פעולה נוסף בין הצדדים. 

 

מרשות ההגבלים נמסר שהגבלת ההפצה המשותפת מוגבלת לתחנות הרכבת בלבד וקיומם של עיתונים נוספים המחולקים חינם הקטינו את החשש מפגיעה בתחרות. כדי להבטיח תחרות בתחנות הרכבת גם מצד עיתונים אחרים, "ישראלי" הבהיר לרשות ההגבלים העסקיים ולרכבת ישראל כי הוא אינו רואה עצמו בעל זיכיון לבלעדיות בהפצה בתחנות הרכבת.

 

במקביל, היום (א') הודיע "ישראלי" על השבתת הוצאתו לאור של העיתון למשך 4 ימים לשם רה-ארגון ומעבר למשרדים חדשים. כפי הנראה "ישראלי" ו"ידיעות אחרונות" יפיצו עיתון אחד משותף (ולא שניים), כך שהתכנים ומכירת שטחי הפרסום בו ייעשו על-ידי גוף אחד, משותף לשניים. על פי ההסכם, "ידיעות אחרונות" יתרום את חלקו בתוכן, בהדפסה ובפרסום, ו"ישראלי" יתרום את חלקו בהפצה ובהסכמים הבלעדיים שיש לו - בעיקר בתחנות הרכבת.

 

יצוין כי ל"ישראלי" יש הסכם בלעדיות לחלוקת עיתונים בתחנות הרכבת, אולם מדובר בבלעדיות לחלוקת עיתוני חינם, דבר שמאפשר מכירה של עיתונים אחרים בקיוסקים ובדוכנים ברכבת.

 

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד