חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מנהלת השיווק של החודש - יעל אליש מ- WAZE

יעל אליש – מנהלת השיווק של ווייז נבחרה ע"י ועדת השיווק של איגוד השיווק הישראלי לאשת השיווק של חודש אוקטובר בזכות תפוצתה המדהימה של אפליקציית ניווט חינמית המבוססת על רשת חברתית

 

ווייז (Waze) היא אפליקציית ניווט חינמית וייחודה הוא בכך שהיא מבוססת על רשת חברתית המבוססת על נהגים שמעדכנים אחד את השני בזמן על מצב העומסים. השיתוף נעשה קודם כל באופן פסיבי, בזמן שהמשתמש נוסע, המערכת מנתחת את נתוני מהירות הנסיעה ומשווה למהירות הרגילה, ומסיקה מזה אם יש פקק ומה מצב חומרתו. הנהגים גם מעדכנים אחד את השני באופן אקטיבי על תאונות, מפגעים, משטרה, מכמונות מהירות וכדומה.

 

יעל אליש מדגישה כי "מהיום הראשון ועד היום הקהילה היא בבסיס ובמרכז של תפעול ווייז. קהילה חזקה הוא אחד הנכסים החשובים של ווייז, והוא זה שמבדל אותה מהמתחרים ומהווה חסם כניסה גבוה למוצר מתחרה כמו גוגל למשל.

בנוסף, ייחודה של ווייז הוא גם בכך שהיא מתמקדת בנהיגה היומיומית ופחות בניווט למקומות מוכרים, כי כך עושות כל תוכנות הניווט המוכרות. היעד שלנו הוא לחסוך 5 דקות לפחות בכל נסיעה, בינתיים אנחנו קרובים לזה מאוד בישראל".

 

לווייז כ-7 מילון משתמשים, ובכל יום מצטרפים כ-50,000 משתמשים חדשים ברחבי העולם.

בארץ יש 1.5 מיליון משתמשים (ל-50% מבעלי הטלפונים החכמים). יש כיסוי בזמן אמת של קרוב ל-100% מהכבישים. בכל רגע יש מכונית עם ווייז בכל מקום בארץ בשעות העומס בין 7:30 ל-8:30.

 וייז נמצאת בשימוש במדינות רבות ובעיקר מצליחה בארה"ב, איטליה, צרפת ומספר מדינות בדרום אמריקה.

 

יעל אליש הצטרפה לווייז לפני כמעט 4 שנים עם תחילת הדרך, וחברה לאהוד שבתאי המייסד, ולאמיר שינער ואורי לוין שהצטרפו לניהול החברה. האתגר המיידי עליו היתה יעל אחראית היה לבנות את המותג והמוצר, ממוצר ראשוני שמדבר אל ונמצא בשימוש קהילה מצומצמת אוהדת, למוצר שמתאים למשתמש היומיומי הפשוט – לבנות חווית שימוש החל משם, לוגו, סלוגן, שפת תקשורת ויחס"צ.

 

בתפקידיה הקודמים היתה יעל אליש בין המייסדים ומנכ"ל eSnips, שירות אינטרנט 2.0, אשר הגיע למקום ה-30 בין אתרי 2.0 במספר המבקרים ונמנה בין 300 האתרים עם מספר המבקרים הרב ביותר באינטרנט. כמו כן שימשה סגנית נשיא לפיתוח אסטרטגי ב-Commtouch (CTCH), ספקית אי-מייל מבוסס רשת חינם ב-Sunnyvale.

 

עבור לתוכן העמוד