חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

איך לבחור טלוויזיה לבית

איך לבחור טלוויזיה לבית

הטלוויזיה של היום, זה לא מה שהיה פעם, גם לא המגוון והמחיר וכאשר עומדים לרכוש אחת חשוב לבדוק כמה דברים חשובים. השפע הקיים היום בשוק הטלוויזיות והמחירים שיורדים בהתמדה, מעניקים אפשרות ליהנות ממכשירים איכותיים לחוויית צפייה נפלאה. החכמה היא לרכוש את הטלוויזיה המתאימה לצורך, לשימוש ולתקציב.

כאשר באים לרכוש טלוויזיה לשימוש ביתי, ראשית יש לבחון את החלל בו היא תהיה ממוקמת, האם בחדר המשפחה, חדר טלוויזיה ייעודי, חדרי שינה וכד', גודל החלל ומיקום המכשיר משפיעים על איכות הצפייה וחשובים מאוד לשם הבחירה הנכונה של גודל מסך וטכנולוגיה.

קיימות היום טלוויזיות בטכנולוגיות שונות ומתקדמות במגוון רחב של יצרנים ומותגים מובילים , השפע הזה מחייב הבנה הן בטכנולוגיות והן באיכויות ובדקויות שכל מכשיר מציע. ניתן לרכוש טלוויזיות של מותגים בינ"ל כגון סמסונג, טושיבה, פנסוניק, טלוויזיה tcl ועוד מכשירים של חברות מובילות, כאשר כולן מציעות מכשירים בטכנולוגיות המובילות ובמגוון רחב של גדלים ורזולוציות.

הטכנולוגיות העיקריות כיום הן טלוויזיות LED, LCD ופלזמה, לכל אחת מהן השפעה על איכות הצפייה בהתאם למרחק הישיבה ותנאי החלל בו הטלוויזיה ממוקמת. הבחירה בגודל המסך מושפעת מהצורך ומהמיקום, אין זה חכם לרכוש מסך ענק כאשר מדובר על חלל ישיבה קטן ולהפך, מומלץ להשקיע במסך גדול ואיכותי כאשר מדובר על חלל ישיבה גדול ומרחק צפייה מרווח.

מאחר שמסכים נמדדים באינץ' כך גם הטרמינולוגיה של בחירת הטלוויזיה המתאימה. אינץ' זאת יחידת מידה לאורך השווה ל־2.54 סנטימטרים, ומסומנת בסימן גרשיים כפולים ( (″מימין למספר. הצעת המומחים מתייחסת לחדרים בסיסיים כאשר מרחק הישיבה בהם נע בין 1.5 ומעלה. ההמלצות הן: מרחק צפייה של 2 – 1.5 מטרים מומלץ טלוויזיה בגודל 20″- 27. מרחק של 3-2 מטרים, מסך בגודל 32 -37, חללים גדולים יותר של בסביבות ה- 5 מטרים מומלץ מסך של סביב ה- 45. מרחבים גדולים יותר, חדרי הדרכה או אולמות מומלץ להתקין מסך רחב מעל 50 ועד אפילו 100.

כל סוגי הטלוויזיות בין אם מדובר על מותגים כגון סמסונג או טלוויזיה tcl חשוב לוודא כמה עניינים חשובים, בראש ובראשונה את הרזולוציה של המסך. דהיינו, מספר הפיקסלים שיש במסך והתאמתם לגודלו. הפיקסל, היא יחידת מידע גרפית בסיסית במסך המתארת נקודה בתמונה דיגיטלית, ככל שיש יותר נקודות פיקסל כך המסך טוב יותר ומציג תמונה איכותית וממוקדת יותר, מסך גדול מחייב רזולוציה ותצוגת פיקסל גבוהה במיוחד כאשר מדברים על מסכי HD הנפוצים כיום. בנוסף, חשוב לבדוק את יחס הניגודיות בין הגוונים, דהיינו בין הצבע הלבן הבהיר ביותר לצבע השחור והכהה ביותר ומנעד הצבעים הרחב שהטלוויזיה יכולה להציג. ככל שהקונטרסט גבוה יותר כך האיכות והחדות טובות יותר, מומלץ לרכוש מכשיר עם יחס ניגודיות גבוה של 1:10,000 לערך.

 

 

כמובן שלאיכות הצפייה משמעות עצומה, אך יש לתת חשיבות גם למערכת השמע של המכשיר. הסאונד בעת הצפייה הוא חלק אינטגרלי מההנאה והחוויה. חשוב לתת את הדעת על מערכת השמע של הטלוויזיה. כיום יש טכנולוגיה המעניקה צליל באפקט היקפי וברמה של 3D המגישה כל צליל ומעצימה את הבאסים. כמו כן גם לצורת הרמקולים ומיקומם חשיבות רבה, יש כשירים עם רמקולים מובנים ויש המגיעים עם תוספת של רמקולים לחוויית הסראונד.

מתוך השפע הרב בסופו של דבר צריך למצוא את מה שיענה על הצורך ועל התקציב, יש אפשרות לרכוש טלוויזיה חכמה, עם רזולוציית HD, או טכנולוגיית שלושה מימדים, ניתן להתאים חיבורים ותוספות, כגון: חיבור לרשת קווית LAN, חיבורי USB, חיבור אלחוטי WiFi, כניסה של כרטיס זיכרון ממצלמה דיגיטלית ועוד. כל זה הופך את המכשיר להרבה יותר מטלוויזיה, מרכז הבית, לב ההתרחשות.

פונקציות וחיבורים שונים הופכים את המכשיר גם למרכז בידור, חיבור כגון RGB (VGA, D-sub להעברת תמונה, חיבורי וידאו וסאונד דיגיטלי ייחודיים, כגון Component ו- Coax או S/PDIF, וכמובן חיבור HDMI  של וידיאו ואודיו ב – HD לתוצר איכותי וממוקד. כל זאת ועוד גורמים למכשיר כמו ה- SMART TV לשמש כמחשב אישי, עם דפדפן מובנה וחיבור לאינטרנט, נגן מולטימדיה build in, נגישות למגוון רחב של אפליקציות ועוד אפשרויות מגוונות.

היות שהמכשיר היום הרבה יותר מורכב ממסך צפייה רגיל, חשוב להבין גם מה רמת האחריות שמעניקים על הטלוויזיה. בראש ובראשונה חייבים לבדוק מי מספק את האחריות, , המשווק, היבואן הרשמי, אולי יבואן מקביל... מומלץ לבדוק גם האם קיימת אחריות של היצרן ועל אילו חלקים. לעיתים קיימת אחריות חלקית שאינה מכסה את רוב התקלות, חשוב לוודא מה מכילה האחריות, האם מגיע טכנאי רשמי, האם החלפים מקוריים וכד'

אלמנט חשוב נוסף בבחירה במכשיר הרלוונטי, זה ללא ספק המחיר. השפע הקיים, הגדלים והאיכויות, הפונקציות השונות שניתן להוסיף לטלוויזיות, כל הטוב הזה כמובן מתורגם לכסף, יותר אפשרויות ופונקציות דורשות השקעה ותקציב רחב יותר. באופן עקרוני על מותגים משלמים, אבל מותג מוכר מהכרח מעניק שקט נפשי שמדובר על מוצר איכותי, בין אם מדובר על טלוויזיה tcl או כל מותג אחר, חשוב להבין שעל איכות, גודל וטכנולוגיה משלמים. מנעד המחירים הוא פונקציה של גודל המסך, הרזולוציה הקיימת בו, הטכנולוגיה והתוספים המותקנים.

עבור לתוכן העמוד