חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מתחילים להנהיג בגיל צעיר במטריקס

בשבוע שעבר התקיים מחנה הקיץ המסורתי של ארגון מנהיגות עסקית צעירה, חברה לתועלת הציבור מבית המי"ל  (המרכז הישראלי לניהול). כמדי שנה, בני הנוער שהגיעו למחנה אשר התקיים באכסניית הנוער נורדיה שבשרון,  התחלקו לצוותי עבודה. כל צוות נפגש עם חברה מובילה במשק וזו הציגה בפניו אתגר עסקי. במהלך המחנה שקדו הנערים על חקר האתגר והעלאת פתרונות ורעיונות להתמודדות עימו. התהליך כולו הועלה על מצגת אותה הציגו בני הנועד בפני נציגי החברות.

חברי צוות מטריקס, בלבוש עסקי ושפה רהוטה, הציגו בפני יעל פרדקין – מוצפי, סמנכ"ל משאבי אנוש, אבישג אלבז, מנהלת משאבי אנוש ושירה רז-מייזנר, מנהלת השיווק של מטריקס את הרעיונות שהעלו סביב האתגר, שהציבה בפניהם מטריקס: כיצד לגייס את בני דור ה- Y לחברות אנטרפרייז גדולות ויציבות במקום לסטארט-אפים?

על מנת ליצור אווירת עבודה משוחררת, צעירה וכייפית, הציעו הנערים ליזום מפגשי Meetups, במסגרתם, יגיעו עובדי מטריקס למקומות בילוי בעלי אופי א-פורמלי ויספרו על אתגר טכנולוגי או עסקי שמעסיק אותם, טרנד חדש או מערכת ייחודית שפותחה לאחרונה.

יעל פרדקין-מוצפי, סמנכ"ל משאבי אנוש, ששיבחה את הנערים חידדה בפניהם את ההבדלים בין העולם הישן לעולם החדש: "אתם חיים בתקופה מדהימה, הרי אם אתם רוצים לשלוח היום מכתב לאובמה אתם יכולים לעשות זאת." כך המחישה להם, כי עבורם הפתגם "השמים הם הגבול" הוא מוחשי מאי-פעם.  

עבור לתוכן העמוד