חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מנכ"ל יופון: "ענף הסלול בכאוס מווחלט"

מנכ"ל יופון: "ענף הסלול בכאוס מווחלט"

אריאל שרייבר, מנכ"ל YouPhone התייחס הבוקר בהרצאתו בוועידת Go Mobile למהפכת הסלולר ולמבנה שוק התקשורת וציין כי ענף הסלולר נמצא כיום בכאוס מוחלט. ישנה מלחמת מחירים אגרסיבית שהצרכן מרוויח ממנה בטווח הקצר, אך מסתמן שבטווח הבינוני לא מן הנמנע כי יחל בשוק תהליך של מיזוגים ורכישות ושוק הסלולר יתכנס חזרה למבנהו המקורי של 3 חברות סלולר בעלות תשתית , דבר שיוביל להאטה משמעותית בתחרות, עלית מחירים  , פגיעה בשירות ולצמצום בהשקעות בטכנולוגיה  וכל זאת בחסות משרד התקשורת.

לדברי שרייבר: "כולם רוצים לראות את התחרות המבורכת בענף הסלולר נמשכת אבל התחרות הזאת היא מלאכותית ואינה מאוזנת. רפורמת הסלולר אמורה הייתה לייצר תחרות בריאה של 5 חברות עצמאיות בעלות תשתית לצד מפעילים וירטואליים, אך בסופו של דבר  הניסיון להכניס שחקנים חדשים בעלי תשתית כשל. משרד התקשורת העניק הקלות לא הוגנות ולא פרופורציונלית לגולן טלקום והוט מובייל שהובילו לכשל שוק וחוסר איזון בתחרות ומכאן הסיכון חזרה לטריאופול קיים וממשי.   

הצרכנים בישראל נהנים כיום ממחירים מאד זולים שבטווח הארוך לא בטוח שימשיכו להתקיים. אסור למשרד התקשורת לאשר את הסכם איחוד הרשתות וצריך לחזק את המפעילים הווירטואליים  כדי שנמשיך לראות בישראל שוק סלולרי תחרותי עם רמת שירות גבוהה.

"בדומה להצלחת מפעילים וירטואליים בעולם שמגיעים לנתחי שוק גבוהים, המפעילים הווירטואליים ימשיכו להיות שומרי הסף של התחרות. בכל העולם הבינו את חשיבות מפעילים אלו לקיומה של תחרות לאורך זמן".
 
בדבריו התייחס שרייבר לשוק ה- MVNO בעולם בו המפעילים הווירטואליים זוכים לאחוזי חדירה גבוהים ושומרים על התחרות  לדוגמא בגרמניה, שם המפעילים הווירטואליים הגיעו לנתח שוק של 19% באנגליה 13%. בעולם קיימים כ- 120 מיליון מינויים בחברות הוירטואליות עם תחזית צמיחה של מעל ל- 300 מיליון מינויים בשנת 2017 .

שרייבר הוסיף כי הוא צופה שבדומה לשוק הסלולר המודל הווירטואלי יכנס לתחומים נוספים בעולם התקשורת בישראל  וכי לא מן שחברת YOUPHONE תכנס גם לתחומים נוספים כמו האינטרנט הביתי והטלוויזיה.

 

עבור לתוכן העמוד