חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

רשתות חברתיות מעודדות ניתוחים פלסטיים

רשתות חברתיות מעודדות ניתוחים פלסטיים

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מסכם את שנת 2017 בתחום הפלסטיקה וממליץ לציבור להיזהר משרלטנים ולהתרחק מהגרלות ומבצעים. מסקר שערך האיגוד במהלך השנה עלה כי שלושת הניתוחים המועדפים על ידי הישראלים בשנת 2017 היו ניתוח שאיבת שומן, ניתוח פלסטי באף וניתוח של החזה.

 

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הסביר כי: "עידן הרשתות החברתיות וצילומי הסלפי הפכו ככל הנראה השנה את ניתוחי האף ושאיבות השומן לפופולריים יותר מבעבר וחלה צמיחה בכל הענף. לאור הביקוש לניתוחים בארץ, אנו רואים גם לצערי יותר שרלטנים בשטח. אני קורא לציבור הנשים והגברים העומדים לפני ניתוח או טיפול אסתטי, להתעמק בתהליך, לא לסמוך על הבטחות שווא או מבצעים ולוודא שבחרתם ברופא מומחה אמיתי בכירורגיה פלסטית, רשום במשרד הבריאות וחבר באיגוד שלנו. כמו כן חשוב לדעת כי כל טיפול אסתטי או ניתוח פלסטי, כרוך בהחלמה של שעות, ימים או שבועות בהתאם למורכבותו ויש לקחת זאת בחשבון"

 

מהסקר שערך האיגוד במהלך השנה עלה כי הניתוח הכי הניתוחים הכי מועדפים בישראל הם ניתוח שאיבת שומן,  הפופולארי בקרב 27% מהישראלים, ניתוח פלסטי באף אשר נבחר על ידי 23% מהישראלים וניתוח של החזה שמועדף על ידי 16% מהציבור. אחריהם מובילים בהפרש ניכר, ניתוח הרמת עפעפיים שמועדף על ידי 12% מהישראלים, ניתוח למתיחת הפנים או הצוואר שנבחר על ידי  כ - 12% מהישראלים, והאחרון הוא ניתוח למתיחת הבטן והזרועות שמועדף על ידי כ - 10% מהציבור. הסקר נערך במהלך 2017 בקרב כ - 500 נשים וגברים תושבי ישראל בגילאי 18 ומעלה במדגם ארצי מייצג באמצעות מכון איפסוס מחקרי שוק.

 

לאחרונה הודיע האיגוד כי בעקבות העלייה המדאיגה בדיווחים על סיבוכים חמורים וקבועים הקשורים להזרקות חומצה היאלרונית בעיקר בשימוש על ידי גורמים לא מוסמכים, האיגוד יזום שינוי בסיווג חומרי המילוי מסיווג של אביזר רפואי לסיווג תכשיר רפואי (כמו תרופת מירשם). באיגוד מדגישים כי מכיוון שחומרי המילוי מסווגים כיום כאביזר בלבד, הפיקוח עליהם פחות טוב ומתרחשת הקלת ראש מדאיגה בשימוש.

 

עבור לתוכן העמוד