חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מה הקשר בין מיקי רוזנטל ל- Pintrest, הרשת החברתית המזנקת?

טלי עוז-אלבו היא מנכ"ל Letsfaceit שיווק באמצעות רשתות חברתיות באינטרנט.

אתמול בערב צפיתי בערוץ 8 בתכנית חביבה בה ראיין עפר שלח את העיתונאי הלוחם – מיקי רוזנטל.

השיחה נסבה על הפובליציסט האמריקאי-מייקל מור, שגם ביים וכתב את "רוג'ר ואני": אחד הסרטים התיעודיים הידועים ביותר שיצאו כנגד הגלובליזציה והקפיטלזים בשנות ה80 המאוחרות.  עפר שלח שוחח עם רוזנטל על עיתונאות בועטת. כאחד שעשה לא מעט בעצמו (למשל בתכנית "בולדוזר"), שאל אותו שלח: כיצד מגיע עיתונאי בכיר לתובנה שגם אם אתה בעמדה בכירה ביותר במערכת, אתה לא באמת מצליח להזיז דברים באמצעות עיתונות כתובה. ורוזנטל השיב (לא ציטוט מדוייק, אלא רוח הדברים), שבפעם הראשונה שהוא הבין את כוחה של המדיה הטלויזיונית (עם יציאתו של הערוץ ה2 לעולם) ואת כוחה של פרסומת (דהיינו תמונה על מסך) בת 5 שניות, אז הוא הבין לדבריו- שהמסר הכתוב כבר לא עובר יותר. ואף ציטט: "כמאמר המשורר – "מילים לא אומרות מאום" " .לדבריו של רוזנטל – העולם מוצף בכמויות אדירות של מידע כתוב, עד שנוצר מצב שמסרים כתובים נכנסים מאוזן אחת ויוצאים מאוזן שניה.


 עכשיו נעצור רגע הכל!
למה אני מספרת לכם את כל זה?
לפני בערך שנתיים, הגיע לעולם אתר חדש בשם Pintrest. ואני שוהה בו בחצי שנה האחרונה אך לא היתה שם תחושת עילוי.                                           בחודשים האחרונים חל מהפך ! האתר צובר תאוצה כאחת הרשתות החברתיות המובילות. מה מיוחד בפינטרסט? מה זה בכלל?

 

Pinterest הוא לוח מודעות ויזואלי עבור כל דבר שתאהבו באינטרנט. כפתור הPin  יימצא אצלכם בסרגל העליון של הדפדפן שלכם, ובכל אתר בו תשהו באינטרנט, תוכלו ללחוץ על כפתור זה, והוא יסמן לכם ישירות בלוח הפינטרסט שלכם את מה שאהבתם. האתר הוא אתר מקסים מבוסס תמונות (אך גם סרטוני וידאו אפשריים)
תמונות אלו מקובצות יחד בדף המשתמש, ויוצרות לוח השראה של רעיונות ותחומי עניין של בעל הדף.                                                                                 

אז למה זה כל כך מרגש?                                                                                         חשבו על הדברים שאמר מיקי רוזנטל על העברת מסרים. תחשבו על כמות המסרים שאתם יכולים להעביר לעולם על עצמכם, על הרעיונות שלכם, על העסק שלכם בלי מילים, אלא באמצעות תמונות בלבד.
מדובר במהפכה של ממש שעוד תלך ותתפתח. והיא כבר!

בחודשים האחרונים פינטרסט החלה לאפשר חיבור בין האתר ישירות לפרופיל בפייסבוק. כפתור הלייק וכן אפשרות להטמעת כפתור פינטרסט באתר שלכם. מה שיצר אפקט ויראלי מיידי ואף שדרג באחת את הקידום של האתר הנפלא הזה (וגם שלכם כמחזיקי כרטיס פינטרנט, באם תדעו להשתמש בו נכון).האתר אף הפך להיות בין האתרים המובילים בהבאת תנועה (יותר מגוגל ויוטיוב!) 

 Pin intrest – אני מפרשת את זה ככה: שים סיכה (לסימון) על כל תחום עניין שלך

 

 

 

 

 

 
מילון המונחים:

 פין- PIN: סיכה. אתם יכולים לקשר לתמונה מאתר אינטרנט או להעלות תמונה מהמחשב. סיכות יכולות לכלול כיתובים. דמיינו שאתם באמצע טיול בעולם ומחזיקים ביד מפה, ובטוש אדום מסמנים מקומות שאתם אוהבים על המפה או נועצים סיכה במיקום בו אתם נמצאים או כזה שמעניין אתכם. דמיינו שאתם יכולים לנעוץ מיליוני סיכות בכל מקום בו תרצו ותוכלו אף לחלוק עם העולם את המקומות שאהבתם. עכשיו תשליכו את כל הדימיון המופלא הזה על עולם האינטרנט, וכך תוכלו לחלוק עם העולם את כל תחומי העניין שלכם בלוח אחד גדול שיהיה שלכם.

♦ תפריט עליון בפינטרסט:
בדף הבית שלך תוכל לראות את התפריט הבא- (מנויים/חברים שאתה עוקב אחרי התמונות שהם מעלים)  Pinners you follow ,

Everything - תמונות ופריטים שגם אנשים שהם לא חברים שלך מעלים (דהיינו-כולם) וגם לבחור ממש את תחומי העניין שלך (אמנות, מוסיקה, חגים וכו')

· Videos ריכוז של סרטי הוידאו שהועלו לפינטרסט

Popular – הפופולרים ביותר

Gifts – אפשרות לרכישת מתנות און ליין מסודרים ע"פ תקציב

 ר-פין  RePin – שוטטת בדף הבית הכללי באחד מהמקומות המצויים בתפריט העליון, וראית לפתע משהו שאתה אוהב? אתה יכול ללחוץ LIKE אבל אתה גם יכול ללחוץ על כפתור הREPIN ובכך להוסיף את אותו פריט גם ללוח שלך ואף לסווג אותו תחת הקטגוריות שיצרת לעצמך בלוח שלך. פעולה נוספת שאתה יכול לבצע- היא לכתוב תגובה. הREPIN הוא למעשה הכפתור שהופך את הרשת הזו לרשת ויראלית מוצלחת מאד. ולכן הפוטנציאל השיווקי הוא עצום.

 

 

 

 

 

 

 

 כיצד מצטרפים?
Pinterest טכנית עדיין פתוחה למשתמשים מוזמנים בלבד. אבל אשמח להזמין אתכם.שלחו לי מייל ואצרף אתכם מיד.

עבור לתוכן העמוד